Úspechy žiakov‎ > ‎

Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína 1. stupeň

uverejnené 7. 3. 2017, 22:29 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 8. 3. 2017, 23:13 ]
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt p.o.hviezdoslav
Už tradične sa začiatkom marca- mesiaca knihy- organizuje na našej škole súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Inak tomu nebolo ani tento rok a výber tých najlepších recitátorov z jednotlivých tried sa zišiel dňa 7.3. na školskom kole. Účasť bola skutočne vysoķá. 
V kategórii próza si sily zmeralo 8 žiakov, pričom sa porota zhodla, že víťazkou sa stane Laura Pančíková z 2.A. Na druhom mieste sa umiestnila Ema Svatíková zo 4.A a tretie miesto obsadila Tereza Mazúrová z 3.B.

V kategórii poézia sa stretlo až 25 súťažiacich, pričom porote sa najviac páčil prednes Michala Maroša z 3.A a súčasne i Adama Kurčíka zo 4.B. Títo chlapci si podelili prvú priečku. Druhé miesto patrí Angelike Balaskovej z 2.D a tretie Richardovi Viskupovi zo 4.A. 
Sme radi, že v dnešnej pretechnizovanej dobe sa nám úspešne darí viesť deti k čítaniu a poznávaniu krás detskej litetatúry. Veď tí s obrovskou fantáziou načerpanou pri čítaní, dosiahnu až ku hviezdam... Tak, ako sa svojou tvorbou snažil Pavol Országh Hviezdoslav. A my si jeho odkaz ctíme.

https://goo.gl/photos/RHpo1ufKini9sVXd8


Comments