Úspechy žiakov‎ > ‎

Jesenný Matboj 2019

uverejnené 3. 11. 2019, 4:58 používateľom Martina Musilová
V dňoch 18.10 a 24.10 sa organizoval JESENNÝ MATBOJ 2019 pre žiakov piatych až deviatych ročníkov základných škôl a prímy až kvarty osemročných gymnázií z bratislavského kraja.
Žiaci na Matboji súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení  zohľadňovala aj miera úspešnosti v tejto hre.
Tohto roku boli žiaci šéfkuchármi a popri riešení logických úloh museli zvládnuť správne vytvorenie receptu.
Štvorčlenné tímy žiakov nás zastupovali v kategórií starší žiaci ( 8. ročník ) a mladší žiaci ( 5. ročník a 6. ročník) . Veľmi dobre sa darilo piatakom a od úspešného tretieho miesta ich delilo iba deväť bodov, za čo im gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu. Ale ani zvyšné tímy veľmi nezaostávali a umiestnili sa v prvej polovici zo všetkých tímov.

ôsmaci