Úspechy žiakov‎ > ‎

Hviezdoslavov Kubín- okresné kolo

uverejnené 5. 4. 2017, 12:10 používateľom Gabriela Fajnorová
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hviezdoslavDňa 28.3.2017 sa na ZŠ Železničná uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali v prednese prózy Laura Pančíková (2.A), Amália Ondreášová (5.A) a Barbora Csornaiová (9.A) a v recitácii poézie Michal Maroš (3.A), Adam Kurčík (4.B) a Mária Davidová (5.A).

Po privítaní recitátorov a po krátkom kultúrnom programe sa žiaci rozdelili do jednotlivých kategórií. Na odstránenie napätia žiaci absolvovali aj krátku rozcvičku, po ktorej už nasledovalo samotné recitovanie. Žiaci boli veľmi šikovní, čo dokazuje aj to, že sme sa do školy nevrátili s prázdnymi rukami.

Michal Maroš a Amália Ondreášová získali čestné uznanie, Adam Kurčík sa umiestnil na 2. mieste (v I. kategórii – poézia) a Mária Davidová sa umiestnila na 2. mieste (v II. kategórii – poézia).

Gratulujeme !!!