Úspechy žiakov‎ > ‎

Čitateľský oriešok- máme 2. miesto !

uverejnené 8. 4. 2018, 10:56 používateľom Gabriela Fajnorová
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt čitateľský oriešok 2018
Štvrtý ročník celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok, ktorú organizuje odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko, pozná svojich víťazov. Porota i verejnosť určili víťazov spomedzi takmer 29 000 kresieb zo 753 základných škôl. Slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať 19. apríla 2018 v Zichyho paláci v Bratislave.

Okrem zástupcov nakladateľstva RAABE do poroty súťaže zasadli aj profesionálni výtvarníci – Zuzana a Rastislav Lukáčovci, ktorí sa venujú exteriérovej maľbe, ale rovnako tak aj maľbe portrétov, zátiší či ilustrovaniu kníh. „Tak ako aj predošlé roky, aj v tomto ročníku súťaže sme sa zamerali na práce hlavne z výtvarného hľadiska, samozrejme, s prihliadnutím na zadanie – spojiť dva prečítané príbehy do jednej jedinej kresby. Tento rok víťazili práce bohaté na kompozíciu, so zaujímavým prelínaním farieb, s čistotou stvárnenia, s veľkými postavami, z ktorých sme cítili pravú detskú radosť z tvorby,“ povedala Zuzana Lukáčová.

Zdroj:  https://www.raabe.sk/%C4%8Ditate%C4%BEsky-oriesok-4-%E2%80%93-pozname-vi%C5%A5azov

Tento školský rok sa do tejto súťaže prihlásili 4 triedy 1. stupňa. Snaha sa vyplatila a naša žiačka Lujza Nikmon zo 4.B sa umiestnila na krásnom 
2. mieste !!!
                  
                                          GRATULUJEME !

4. ročník


2. miesto
Lujza Nikmon
Základná škola
Podzáhradná 51
Bratislava


Komentár výtvarníkov:
Aj keď čierna je smutná, ale tu popiera všetky svoje zákonitosti, dodáva obrázku pekný kontrastný šmrnc, dokonca miestami je to až vtipné. Nádherný šašo s princeznou aj pásikavým koníkom, naozaj cválajú po nočnej oblohe.

Zdroj: http://www.skolskyportal.sk/citatelsky-oriesok-4#event-tab-vitazi

Comments