Úspechy žiakov‎ > ‎

Atletická postupová súťaž

uverejnené 26. 11. 2016, 6:43 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 26. 11. 2016, 6:49 ]

Súvisiaci obrázok

stredu 16.novembra sa v telocvični Základnej školy Bieloruská konalo 5. kolo atletickej postupovej súťaže "Bavme deti športom" pre mestské časti Podunajské Biskupice a Vrakuňa.
Z 8 pozvaných škôl sa podujatia zúčastnilo sedem, ktoré reprezentovali 8- členné družstvá zložené zo 4 dievčat a 4 chlapcov 1. stupňa ZŠ.
Preteky boli dvojkolové, čo znamená, že v prvom kole deti súťažili v disciplínach: prekážková dráha Formula, preskoky cez olympijské kruhy, hod penovým oštepom na cieľ, hod plnou loptou z kolien, skoky cez švihadlo, skoky do strán a po krátkej pitnej prestávke pokračovali v súťažení v disciplínach: beh cez frekvenčný rebrík, skok do diaľky z miesta, prekážkový beh v kombinácii šprint/beh cez prekážky a 3-min vytrvalostný beh.
Po napínavom boji a zrátaní všetkých výsledkov boli bronzové odznaky pripnuté na tričká žiakov ZŠ Železničná 14 (30 b), druhé miesto obsadila ZŠ Vetvárska 7 (24 b) a na 1. krásnom mieste sa umiestnila naša ZŠ Podzáhradná 51 so ziskom 18 bodov. Všetky tri družstvá taktiež postupujú na finále Bavme deti športom, ktoré sa bude konať v marci 2017 v atletickej hale Elán.
Našu školu reprezentovali: Martina Marázová, Nataša Majerčáková, Jakub Nemessányi, Denis Kysacký, Sheila Šajmírová, Lujza Nikmon, Michal Hrmo a Adam Kurčík.
Srdečne im blahoželáme!!!!

O našom úspechu si môžete prečítať aj na stránke detskej atletiky:

detská atletika