Úspechy žiakov‎ > ‎

Súťaž mladých zdravotníkov

uverejnené 20. 6. 2019, 3:03 používateľom Martina Musilová

18.júna sa uskutočnila v priestoroch Územného spolku Slovenského červeného kríža na Miletičovej ulici mestská súťaž mladých zdravotníkov. Chlapci a dievčatá zo základných škôl a gymnázií súťažili nielen v teoretických  znalostiach zdravotných vedomostí, ale predovšetkým v praktickom poskytovaní prvej pomoci a kardiopulmonálnej resuscitácie. Súťaže sa zúčastnili aj deti zo 7.B triedy, ktorí nielen súťažili, ale tiež pomohli organizátorom súťaže ako figuranti. Šikovné maskérky im najprv vytvorili zranenia, ktoré vyzerali ako ozajstné a súťaž sa mohla začať. Adela Machová, Klára Kanávorová, Mária Staršichová, Alex Zubčák a Richard Pír postupne ošetrili zlomeniny, popáleniny, poranené oko a hlavu, ale aj bezvedomie a podozrenie na infarkt a súťaž ukončili takmer dokonalou resuscitáciou. Len vďaka malých chybám sa pripravili o lepšie umiestnenie, ale aj tak obsadili spomedzi 16 súťažiacich družstiev pekné 6.miesto.