Úspechy žiakov

10. European Taekwon Do International Championschip

uverejnené 13. 5. 2019, 11:44 používateľom Martina Musilová

Náš žiak Samuel  Czaner z 5.C triedy sa 10. - 12. mája zúčastnil majstrovstiev Európy v taekwon-de v Novigrade v Chorvátsku a získal dve krásne brondzové medaily. Za Sparing a za pointfighting.
                                                                                        Gratulujeme :)

Čitateľský oriešok 5

uverejnené 8. 5. 2019, 9:58 používateľom Gabriela Fajnorová

Aj v tomto roku sa naši štvrtáci zapojili do 5. ročníka celoslovenskej čitateľskej a výtvarnej súťaže, ktorá je zameraná na čítanie s porozumením a vypracovávanie rôznych zaujímavých úloh Čitateľský oriešok 5.
Zo všetkých 785 základných škôl, ktoré sa do súťaže zapojili, sme ako škola získali 1. miesto.
Vybraní zástupcovia žiakov zo 4. tried sa zúčastnili slávnostného ceremoniálu v Zichyho paláci a odniesli si množstvo hodnotných cien a zážitkov. Jednou z nich bola aj možnosť prihlásiť sa do televíznej súťaže RTVS  Daj si čas. Zároveň sa stali aj „krstnými rodičmi“ nového pracovného zošita Letíme do vesmíru.

Túto celoslovenskú súťaž organizuje odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko v spolupráci so svojimi partnermi. Súťaž vznikla so zámerom rozvíjať u žiakov čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov, logické myslenie a výtvarnú kreativitu.
Vďaka patrí pani učiteľkám 4. ročníkov p. uč. Bobovnickej, p. uč. Wagnerovej, p. uč. Štefunkovej a p. uč. Kondášovej.

Vybíjaná

uverejnené 1. 5. 2019, 12:15 používateľom Martina Musilová

30.apríla sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo vo vybíjanej dievčat. Súťaže, ktorá  je určená pre mladšie žiačky II.stupňa, sa zúčastnili dievčatá 11 škôl nášho okresu. Naše dievčatá suverénne zvíťazili v základnej skupine a postúpili do finále, v ktorom najprv porazili gymnázium F.G.Lorcu, ale potom prehrali  so ZŠ Mierová a obsadili tak konečné 2.mesto.

Našu školu reprezentovali : A.Ondreášová a P.Bartošová zo 7.A, M.Staršichová, K.Kanávorová a A.Machová zo 7.B, šiestačky L.Nečedová, J.Horňáková a K.Nitková a aj piatačky L.Nikmon, P.Vrbová, V.Juhosová a V.Štyndlová.

Chemická olympiáda

uverejnené 1. 5. 2019, 12:04 používateľom Martina Musilová

V piatok 26.apríla sa na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave konalo krajské kolo 55.ročníka Chemickej olympiády kategórie D, ktorá je určená pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií.  Súťaže sa zúčastnili žiaci celého Bratislavského kraja, ktorí sa umiestnili na okresných kolách na 1. – 4.mieste. Náš okres Bratislava II reprezentoval žiak 9.B triedy Patrik Lamoš, ktorá napriek veľkej konkurencii žiakov gymnázií obsadil 19.miesto a je úspešným riešiteľom CHO.

Biologická olympiáda

uverejnené 29. 4. 2019, 23:40 používateľom Martina Musilová

25.apríla sa na ZŠ Mierová konalo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie D, ktorá je určená pre mladšie deti II.stupňa základných škôl a osemročných gymnázií. V teoreticko-praktickej kategórii reprezentovala našu školu žiačka 7.A Soňa Dokupilová. Napriek pomerne náročnej praktickej úlohe, v ktorej musela Soňa preukázať veľké zručnosti pri mikroskopovaní obsadila v súťaži 8.miesto a je úspešnou riešiteľkou. V projektovej časti súťažila Klára Kanávorová zo 7.B, ktorá sa v svojej práci zaoberala výskytom plochej nohy u detí. Klára venovala práci veľkú pozornosť a zaslúžene skončila na peknom 2.mieste.

Minihádzaná 1. stupeň

uverejnené 28. 4. 2019, 2:34 používateľom Gabriela Fajnorová

Dňa 17.04.2019 sme sa zúčastnili športovej súťaže Minihádzaná. Našu školu reprezentovalo osem žiakov 3.-4.ročníka. Osem škôl bolo rozdelených do dvoch skupín. V našej skupine sme odohrali celkovo tri zápasy. Žiaľ, len jeden z nich sme dokázali priviesť do úspešného konca. To nám zabezpečilo, že sme mohli hrať o piate miesto. Naše sily nám však nestačili ani na posledný zápas a museli sme priať umiestnenie na 6.priečke. Napriek tomu sme sa tešili, že sme toto dopoludnie mohli stráviť športovaním J.

Za reprezentáciu školy ďakujeme týmto žiakom: Nina Lóciová, Simonka Prívarová, David Dobrovič, Šimon Juhos, Tomáš Pavešic, Alex Pelačík, Lukáš Hrmo a Timotej Blatnický.

Atletická súťaž 1. stupeň

uverejnené 28. 4. 2019, 2:24 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 29. 4. 2019, 21:18 ]

Dňa 5.04.2019 sme sa zúčastnili postupovej športovej súťaže Detská atletika - finále. Naša šesťčlenná výprava si zmerala svoje sily s ďalšími 14 družstvami. Ako v predchádzajúcom kole, aj tu žiaci absolvovali šesť disciplín ( štafetový beh, prekážková dráha, ,,formula“, hod medicinbalom, skok do diaľky a 3-minútový vytrvalostný beh).

Aj napriek našej obrovskej snahe sme dokázali obsadiť 10. miesto. Aj keď sme v tomto kole nestáli na stupni víťazov, v konečnom dôsledku nás teší fakt, že sme skončili ako desiata najlepšia škola v celej Bratislave.

Za reprezentáciu školy ďakujeme a srdečne gratulujeme týmto žiakom: Nina Lóciová, Simonka Prívarová, Michaela Zacharová, Jakub Nemessányi, Matúš Gregor a Lacko Méry.

Matematický zapínač

Matematika je krásny predmet, ktorého čaro nie každý žiak objaví. Ak majú žiaci s riešením úloh problémy kvôli poruchám učenia alebo preto, že „na ňu nemajú bunky“, treba im pomôcť – pripomenúť vzorec či premenu jednotiek, ukázať ako zostaviť trojčlenku alebo ako začať príklad počítať.
Presne takýto je pracovný zošit,  ktorý vytvorila naša pani učiteľka Danka Palčeková. Matematický zapínač, je pre deviatakov, ktorí sa pripravujú na Testovanie 9, no pri počítaní potrebujú „našepkávača“. Na tomto jedinečnom pracovnom zošite spolupracovala aj naša špeciálna pedagogička pani Alžbeta Duffeková.
Dúfame, že zapínač pomôže naštartovať matematické myslenie Vašich detí.
Pani učiteľkám gratulujeme.

Pytagoriáda

uverejnené 1. 4. 2019, 8:15 používateľom Martina Musilová

V dňoch 26.3 a 27.3 sa na SŠ Bachová, konal 40. ročník okresného kola v Pytagoriáde. Súťažilo sa v kategóriách P3 - P8 a v každej kategórií nás reprezentovali traja žiaci, ktorí boli najúspešnejší v školskom kole.

V kategórií P3 sa naším žiakom darilo najlepšie a umiestnili sa na prvých miestach. Kusovská Klára za svoje vedomosti získala 1. miesto a na 3. mieste sa umiestnil Forlí Oliver. Srdečne im gratulujeme :)

V ďalších kategóriách boli úspešnými riešiteľmi:
P4: Pančíková L., Complová M., Medveď J.,
P5: Musil M., Baranec T.,
P6: Kapitáňová M.,
P7: Považan F.,

uverejnené 25. 3. 2019, 10:56 používateľom Martina Musilová

V piatok 22.marca sa na našej škole konalo okresné kolo 55.ročníka Chemickej olympiády kategórie D, ktorá je určená pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií.  Chlapci a dievčatá zo 6 základných škôl a 5 gymnázií súťažili nielen v teoretických znalostiach chémie, ale museli preukázať aj zručnosť pri praktickej časti a dobré matematické schopnosti pri chemických výpočtoch. Našu školu reprezentoval Patrik Lamoš z triedy 9.B, ktorý skončil na 4.mieste a od 3.miesta ho pri rovnosti bodov delil len nižší počet bodov, ktoré získal v teoretickej časti.