Úspechy žiakov

Súťaž v aranžovaní a viazaní kvetín

uverejnené 2. 11. 2017, 9:51 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 2. 11. 2017, 9:52 ]

Dňa 24.10.2017 sa žiačky našej školy zúčastnili súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetín na Strednej odbornej škole záhradníckej v Malinove. V tomto ročníku sa počet súťažiacich zvýšil na 55. Prvý stupeň našej školy reprezentovala žiačka Dianka Sečanská (4.A), ktorá skončila na 6. mieste z 22 súťažiacich. Druhý stupeň reprezentovali žiačky Adrianka Siváková (7.B) a Dominika Rubínová (9.A). Žiačky súťažili v dvoch disciplínach. Prvou súťažnou disciplínou bola tvorba -  OBRAZ NA STENU z prírodného materiálu a druhou súťažnou disciplínou bola tvorba –
PRÍZDOBY KLOBÚKA taktiež z prírodného materiálu. Najväčší úspech dosiahla Dominika Rubínová, ktorá sa umiestnila na 5. mieste vo tvorbe obrazu a na 9. mieste v tvorbe prízdoby klobúka. Veľmi pekné umiestnenie mala aj Adrianka Siváková - 9. miesto v tvorbe obrazu na stenu. Všetkým dievčatám gratulujeme, prajeme veľa šťastia a kreatívnych nápadov v ďalšom ročníku.

Turnaj v minihádzanej

uverejnené 19. 10. 2017, 3:27 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 23. 10. 2017, 4:26 ]

Naši športovci z prvého stupňa sa dňa 18.10.2017 vybrali na súťaž Minihádzanej.
Boli rozdelení do dvoch súťažných skupín. V našej skupine sa stretli pomerne náročné tímy. Prvý zápas sme vyhrali s prehľadom. V druhom zápase sme žiaľ narazili na silného súpera, ktorý mal nepriestrelného brankára, čo nám zabezpečilo prehru. Naši žiaci však nestrácali na silách a dokázali sa zmobilizovať. Svoj tretí zápas odohrali bravúrne. Ukázali svoje pohybové zručnosti, športového ducha a excelentnú spoluprácu, ktorú si tento šport vyžaduje. Svojou obratnosťou sa v treťom zápase dostali do vedenia a tento stav si dokázali udržať až do konca zápasu. 

Dva víťazné zápasy im zaručili boj o 3. miesto. Posledný a zároveň najťažší zápas bol veľmi vyrovnaný. Do poslednej chvíle sme museli naplno hrať. Krásne zákroky ukázal aj náš brankár, ktorý súperom zmárnil veľa šancí. Do poslednej minúty nebol jasný víťaz.
To však pár sekúnd pred koncom zápasu naši športovci zmenili, keď vystrelili víťazný gól. S výsledkom sme boli neskutočne spokojní a veľmi sme sa tešili, že sme sa umiestnili na krásnom 3. mieste (z 8 škôl).

K umiestneniu na stupni víťazov srdečne gratulujeme týmto žiakom: F. Vrábel, S. Habáň, R. Danis, T. Zemeš, A. Elsaka, D. Kysacký, T. Pavešic, A. Pelikán, M. N. Horínek a R. Bôžik.

https://photos.app.goo.gl/ytajBOK6kaoTPvnE2

1-2 of 2