Úspechy žiakov

Mc Donald Cup- okresné kolo 1. stupeň

uverejnené používateľom Gabriela Fajnorová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt futbal gifDňa 17.04.2018 sa naša futbalová zostava vybrala na okresné kolo súťaže McDonalds Cup. V skupine sme mali tri ďalšie školy, ktoré postúpili zo základných kôl. Nakoľko jedna škola neprišla, našich žiakov čakali len dva zápasy. Prvý sme hrali so ZŠ Mierová. Od začiatku zápasu sme boli jasnými favoritmi. Stretnutie sme vyhrali s výsledkom 8:0. 
Druhý zápas bol náročnejší. Naši futbalisti však naplno zabrali, využili všetky svoje sily, futbalové skúsenosti a v neposlednom rade úžasnú spoluprácu. Zápas sme ukončili s pozitívnym výsledkom 2:1. 
Obe výhry nám zabezpečili úžasné 1. miesto a postup do krajského kola. Tento turnaj nám však priniesol ešte jednu radosť. Naša žiačka Petra Vrbová získala za štyri strelené góly ocenenie Najlepší strelec turnaja.

Z výsledku sa nesmierne tešíme a srdečne gratulujeme týmto žiakom: Bianke Burdovej (2.B), Lukášovi Hrmovi (3.C), Samuelovi Nagyovi (3.C), Alexovi Pelikánovi (3.D), Richardovi Danisovi (4.A), Tomášovi Zemešovi (4.B), Petre Vrbovej (4.D), Filipovi Vrábelovi (4.D), Michalovi Hrmovi (4.D) a Oliverovi Šestákovi (4.D).

https://photos.app.goo.gl/7KiEunoGDiQb8Ni02

Turnaj v minihádzanej 1. stupeň

uverejnené používateľom Gabriela Fajnorová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt minihádzaná gif
Dňa 11.04.2018 sme sa zúčastnili športovej súťaže v Minihádzanej. Našu školu reprezentovalo deväť žiakov 2.-4. ročníka. 

12 zúčastnených škôl bolo rozdelených do dvoch základných skupín. V našej skupine sme odohrali päť zápasov. Súperom sme to nijako neuľahčili, práve naopak. Svojou obratnosťou, rýchlosťou a úžasnou spoluprácou sme si zaručili 4 výhry. Posledný zápas nám dala zabrať ZŠ Mierová, no naši žiaci konečný výsledok udržali na remíze. Úspešné výsledky v základnej skupine nám zabezpečili 1. priečku a teda postup do semifinále. 
Tu žiaci ukázali svoje odhodlanie vyhrať. Pozitívny výsledok nás posunul do samotného finále. Vo finále sme však narazili na silného súper. Napriek jedinej prehre, ktorú sme počas celého turnaja mali, sme sa tešili z krásneho 2. miesta.

Za reprezentáciu školy ďakujeme a srdečne gratulujeme týmto žiakom: Richardovi Bôžikovi (2.B), Lukášovi Hrmovi (3.C), Richardovi Danisovi (4.A), Tomášovi Zemešovi (4.B), Filipovi Vrábelovi (4.D), Michalovi Hrmovi (4.D), Samuelovi Habáňovi (4.D), Veronike Juhosovej (4.D) a Hanke Hanzlovej (4.D).

Vďaka patrí aj pani učiteľke Ivke Barkovej zo 4.D, ktorá so žiakmi trénuje.

https://photos.app.goo.gl/sR8hM7AWJCRHS4U03

Čitateľský oriešok- máme 2. miesto !

uverejnené 8. 4. 2018, 10:56 používateľom Gabriela Fajnorová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt čitateľský oriešok 2018
Štvrtý ročník celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok, ktorú organizuje odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko, pozná svojich víťazov. Porota i verejnosť určili víťazov spomedzi takmer 29 000 kresieb zo 753 základných škôl. Slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať 19. apríla 2018 v Zichyho paláci v Bratislave.

Okrem zástupcov nakladateľstva RAABE do poroty súťaže zasadli aj profesionálni výtvarníci – Zuzana a Rastislav Lukáčovci, ktorí sa venujú exteriérovej maľbe, ale rovnako tak aj maľbe portrétov, zátiší či ilustrovaniu kníh. „Tak ako aj predošlé roky, aj v tomto ročníku súťaže sme sa zamerali na práce hlavne z výtvarného hľadiska, samozrejme, s prihliadnutím na zadanie – spojiť dva prečítané príbehy do jednej jedinej kresby. Tento rok víťazili práce bohaté na kompozíciu, so zaujímavým prelínaním farieb, s čistotou stvárnenia, s veľkými postavami, z ktorých sme cítili pravú detskú radosť z tvorby,“ povedala Zuzana Lukáčová.

Zdroj:  https://www.raabe.sk/%C4%8Ditate%C4%BEsky-oriesok-4-%E2%80%93-pozname-vi%C5%A5azov

Tento školský rok sa do tejto súťaže prihlásili 4 triedy 1. stupňa. Snaha sa vyplatila a naša žiačka Lujza Nikmon zo 4.B sa umiestnila na krásnom 
2. mieste !!!
                  
                                          GRATULUJEME !

4. ročník


2. miesto
Lujza Nikmon
Základná škola
Podzáhradná 51
Bratislava


Komentár výtvarníkov:
Aj keď čierna je smutná, ale tu popiera všetky svoje zákonitosti, dodáva obrázku pekný kontrastný šmrnc, dokonca miestami je to až vtipné. Nádherný šašo s princeznou aj pásikavým koníkom, naozaj cválajú po nočnej oblohe.

Zdroj: http://www.skolskyportal.sk/citatelsky-oriesok-4#event-tab-vitazi

Mc Donald cup 2018

uverejnené 1. 4. 2018, 7:44 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 1. 4. 2018, 7:52 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt futbalista gifDňa 27.3.2018 sme sa zúčastnili futbalovej súťaže McDonalds Cup. V zostave sme mali výber žiakov 3. a 4. ročníka. Naša deväťčlenná zostava sa musela popasovať so štyrmi vzájomnými zápasmi. Žiaci využili svoje futbalové schopnosti, športové danosti a potrebnú spoluprácu v tíme. Nesmieme zabudnúť na nášho skvelého brankára Filipa, ktorý vychytal nejednu strelu. Ich práca s loptou a vzájomná pomoc pri jednotlivých situáciách im pomohli k úspešnému výsledku. Naši žiaci získali krásne 1. miesto a postup do ďalšieho kola.

Z výsledku sa nesmierne tešíme a srdečne gratulujeme týmto žiakom: Danis Richard, Horínek Nicolas Martin, Hrmo Lukáš, Hrmo Michal, Juhosová Veronika, Kalmár Boris, Pelikán Alex, Vrábel Filip a Vrbová Petra.

https://photos.app.goo.gl/F1v8hUvfbOaN1DlB2

Chemická olympiáda

uverejnené 27. 3. 2018, 7:08 používateľom Dana Palčeková

Dňa 23.marca sa už tradične konalo na našej škole okresné kolo 54.ročníka Chemickej olympiády kategórie D, ktorá je určená pre žiakov základných škôl aj osemročných gymnázií. Žiaci musia v tejto náročnej súťaži preukázať nielen veľmi dobré teoretické vedomosti, ale aj zručnosť pri praktickej časti. Našu školu veľmi dobre reprezentoval Maxim Führich z triedy 9.A, ktorý obsadil v súťaži  2.miesto a bude náš okres reprezentovať na krajskom kole.
https://photos.app.goo.gl/knBVlvunnD6wIVmY2

Biologická olympiáda

uverejnené 21. 3. 2018, 12:02 používateľom Dana Palčeková

Dňa 13.marca sa uskutočnilo na SŠ Tilgnerova krajské kolo Biologickej olympiády kategórie C. Súťaže sa zúčastnili žiaci, ktorí obsadili na okresných kolách BIO v Bratislavskom kraji prvé dve miesta. Súťaž otvoril profesor P. Fedor, prodekan Prírodovedeckej fakulty UK a predseda krajskej komisie BIO. Radka Štiffelová z 9.B, ktorá súťažila  v projektovej časti  so svojou prácou  „Vplyv etylénu na život rastlín“ skončila na peknom 8.mieste  a bola úspešnou riešiteľkou. 
https://photos.app.goo.gl/coyeq2YSefyYm45G3

Bavme deti športom - 1. stupeň

uverejnené 21. 3. 2018, 10:12 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 21. 3. 2018, 23:47 ]

Tak ako každý rok sa so žiakmi 1. stupňa zúčastňujeme rôznych športových súťaží, turnajov, či pretekov. Snažíme sa tak v našich deťoch podporovať  prirodzený talent, pohyb a športového ducha.
14. februára sme sa zúčastnili atletickej súťaže "Bavme deti športom" a radi by sme vám priblížili, ako to na takých pretekoch vyzerá.(video)

Sme pyšní na naše šikovné deti, ktoré reprezentujú sami seba aj našu školu.
Vďaka patrí aj pani učiteľkám, ktoré s deťmi športujú na hodinách telesnej výchovy a hlavne pani učiteľke Nataše Majerčákovej a Ivke Barkovej, ktoré sa s deťmi súťaží zúčastňujú a aj ich trénujú vrámci záujmových krúžkov.

Video: 2:18

Video YouTubeMatematický expres

uverejnené 16. 2. 2018, 6:58 používateľom Dana Palčeková

Tímy našich žiakov zo 7., 8. a 9. ročníka  sa 14.2. zapojili do online súťaže v počítaní netradičných matematických úloh. Porovnali si svoje vedomosti a schopnosti so žiakmi z celého Slovenska aj Českej republiky a precvičili svoje logické uvažovanie aj spoluprácu. Síce sme sa neumiestnili na prvých priečkach, ale dôležité je zúčastniť sa :-)
https://photos.app.goo.gl/2oWMlmoV0HP8m5ct1

Biologická olympiáda

uverejnené 14. 2. 2018, 0:42 používateľom Dana Palčeková

Dňa 8.februára sa uskutočnilo na ZŠ Mierová okresné kolo Biologickej olympiády kategórie C, ktorá je určená pre starších žiakov. Radka Štiffelová z 9.B obsadila v projektovej časti  so svojou prácou  „Vplyv etylénu na život rastlín“ 2.miesto a postúpila na krajské kolo, Viktória Kútna z 8.A triedy bola v  teoreticko-praktickej časti 9. 
https://photos.app.goo.gl/OlNyI0J97nhWyiGE2

Výsledky Všetkovedka

uverejnené 30. 1. 2018, 8:49 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 5. 2. 2018, 11:09 ]

Do 9. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Všekovedko sa zapojilo 130 žiakov našej školy 2.- 5. ročníka. A tu sú výsledky:

Naj – titul VŠETKOVEDKO ŠKOLY získali 2 žiaci:
Jakub Nagy a Sofia Révayová z 2. B 


Titul VŠETKOVEDKO dostalo 34 žiakov:

1. Lopúchová Emma – 2. A
2. Marázová Martina – 2. A
3. Hrušovská Saša – 2. B
4. Kanávor Richard – 2. B
5. Kolembus Peter – 2. B
6. Kotuliak Peter – 2. B
7. Kusovská Klára – 2. B
8. Masopust Martin – 2. B
9. Považan Andrej – 2. B
10. Švehla Matej – 2. B
11. Tarabová Marianna – 2. B
12. Wolfová Alexandra – 2. B
13. Compľová Michaela – 3. A
14. Pančíková Laura – 3. A
15. Zehnálková Jana – 3. A
16. Harvaníková Dominika – 3. A
17. Soboličová Petra – 3. A
18. Balasková Angelika – 3. D
19. Hamráková Kristína – 3. D
20. Bartoň Daniel – 4. A
21. Anettová Nina – 4. B
22. Musil Matej – 4. B
23. Piecka Martin – 4. B
24. Šťastný Peter – 4.B
25. Džupinová Anna – 4. C
26. Horváth Matúš – 4. D
27. Juhosová Veronika – 4. D
28. Bartovic Šimon – 5. A
29. Németh Martin – 5. A
30. Kusovská Kristína – 5. B
31. Lády Frederik – 5. B
32. Mišiak Matúš – 5. B
33. Kapitáňová Martina – 5. C
34. Mihálik Martin – 5. C

Všetci žiaci boli ocenení darčekmi a diplomom. Srdečne im gratulujeme a chválime za ich  odvahu, šikovnosť a reprezentáciu svojej triedy a našej školy.
                                                                           
                                                                            Mgr. Zuzana Koháryová 

https://photos.app.goo.gl/ZrttEZ0csV77tD4j1

1-10 of 15