Úspechy žiakov

Súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetín

uverejnené 3. 11. 2019, 5:10 používateľom Martina Musilová

Dňa 22.10.2019 sa žiačky našej školy Diana Sečanská (6.A), Tamara Meňhartová (9.A) a
Natália Nagyová (9.A) zúčastnili súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetín organizovanej Strednou odbornou
školou záhradníckou v Malinove.

Tento rok sa súťažilo v dvoch súťažných disciplínach: čarovný klobúk  a náhrdelník z jesenných plodov.

Dievčatá na súťaži preukázali svoju úžasnú kreativitu a šikovnosť.

Najúspešnejšou žiačkou bola Diana Sečanská, ktorá získala prvé miesto v súťažnej disciplíne čarovný
klobúk so ziskom 285 bodov z možných 300.

Ostatné dievčatá však veľmi nezaostávali a rozšírili
zbierku úspechov o pekné piate a ôsme miesto.

Srdečne gratulujeme.

Jesenný Matboj 2019

uverejnené 3. 11. 2019, 4:58 používateľom Martina Musilová

V dňoch 18.10 a 24.10 sa organizoval JESENNÝ MATBOJ 2019 pre žiakov piatych až deviatych ročníkov základných škôl a prímy až kvarty osemročných gymnázií z bratislavského kraja.
Žiaci na Matboji súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení  zohľadňovala aj miera úspešnosti v tejto hre.
Tohto roku boli žiaci šéfkuchármi a popri riešení logických úloh museli zvládnuť správne vytvorenie receptu.
Štvorčlenné tímy žiakov nás zastupovali v kategórií starší žiaci ( 8. ročník ) a mladší žiaci ( 5. ročník a 6. ročník) . Veľmi dobre sa darilo piatakom a od úspešného tretieho miesta ich delilo iba deväť bodov, za čo im gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu. Ale ani zvyšné tímy veľmi nezaostávali a umiestnili sa v prvej polovici zo všetkých tímov.

ôsmaci

Minihandballmania

uverejnené 14. 10. 2019, 10:46 používateľom Gabriela Fajnorová

V stredu 9.10. sa vybraní žiaci 4. ročníka zúčastnili turnaja Minihandballmania, ktorý sa konal na ZŠ Bieloruská. Stretli sa tu so súpermi nielen z Bratislavy, ale aj z okolitých miest. Vo svojej skupine skončili na peknom 2.mieste.
Síce do finále nepostúpili, ale zaslúžia si naše uznanie za veľmi dobrý výkon.