Školský klub detí

deti


Školský rok 2019-2020

VITAJTE U NÁS V KLUBE !


Víťazná tekvica 2019 


Pravidelná činnosť ŠKD             

  • celoklubové súťaže-turistické vychádzky

  • mesačné diskohrátky 
  • detské výmenné burzy  
  • tematické popoludnia : Športové netradičné popoludnia-jeseň a jar, Imatrikulácia prvákov-november Deň tekvíc-október, Mikuláš-december,  Vianočný jarmok-december, Noc škriatkov-január, Fašiangy-február, Besedy so spisovateľmi a výstavy kníh-marec, Veľká noc-apríl, Týž-deň MDD-jún, zapojenie sa do projektov
  • Deň otvorených dverí-máj, Moja rodina-jún.../
  • návštevy kultúrnych akcií, miestnej knižnice-mesačne, /prváci od februára
  • návštevy múzeí, výstav -3.-4.roč.
  • KURZY : plávania, korčuľovania, 
  • jarná a letná prázdninová činnosť                          ALENA BEDNÁROVÁ, VV ŠKD
            .  
          Žiadame rodičov, aby si po svoje deti prichádzali každý deň  
    ihneď poobede, najneskôr však do 13,30 hod.  alebo od 15,00 hod. 

/v stredu od 16,00 hod./

Činnosť detí v čase od 14,00 do 15,00 hod.je organizovaná spoločne pre všetkých členov oddelenia. 
V tomto čase je budova uzamknutá a deti neodchádzajú domov.                   
Pani vychovávateľka má svoj výchovný program pre deti  a vašim individuálnym príchodom rušíte jej výchovnú činnosť.      

Každý jeden deň /okrem silného dažďa a vetra/ má vaše dieťa počas výchovnej činnosti klubu detí pobyt vonku - vychádzky, hry a súťaže 
na detskom alebo školskom ihrisku. 
Žiadame rodičov, aby svoje deti obliekali primerane, vhodne na pobyt 
vonku /alebo im dajte odev a obuv na prezlečenie/. 
Nekričte na deti kvôli zašpineným a zničeným nohaviciam, topánkam, bundám, sú to len veci.........ony sa iba hrali a boli šťastné. 
Hnevajte sa sami na seba, že ste nepripravili deťom tepláky a tenisky, 
aby boli pri hrách spokojné a veselé.
 

OZNAM  PRE NEDOČKAVÝCH RODIČOV 

Vážení rodičia, 
veľmi si vážime, že ste si našli čas a prišli si 
po svoje dieťa a chcete s ním stráviť pekné chvíle. 
Ale aj my chceme, aby deti mali pekné stredy. 
Preto každú stredu sa snažíme vašim deťom pripraviť zaujímavý program. Berieme ich na výletíky v blízkom alebo ďalekom okolí školy. 
Návrat prvých ročníkov je okolo 16,00 h, 
           druhých ročníkov je okolo 16,30 h
           tretiaci a štvrtáci sa vrátia z mesta do 17,00 h  
Ďakujeme, že nám vychádzate v ústrety a svoje dieťa si v stredu zoberiete do 13,30 hod. alebo až po akciách.                                 Pani vychovávateľky
                  

SPOMIENKY NA  LETO 2019
,-)(Y) (radost)|:o),-) :-D (flower)(Y) :-) |:o):-D 

Piatok 12.7.2019 Včelárske múzeum a filmové predstavenie
Dnes sme boli posledný deň v letnom tábore. Navštívili sme Včelárske múzeum pri Senci.Veľa sme sa naučili o včele medonostnej. Poprezerali sme si aj úle, medomety a všetky predmety, ktoré včelári potrebujú pri svojej práci. Teta nám vysvetlila aj to, čo mame robiť, keď nás poštípe včela.Vysvetlila nám aj to, aké nebezpečné je uštipnutie pre alergikov.Včely sú veľmi užitočné a pracovité. Nakoniec sme mali ochutnavku. Ochutnali sme tri druhy medu. Počasie nám posledný deň výletov neprialo a tak sme navštívili miesto Ekoparku filmové predstavenie v Auparku. Vych.Inge, Betka a uč.Heinzová|:o)
https://photos.app.goo.gl/RZjhaA5eYXrzUsT39Štvrtok 11.7.2019 Kukuričné bludisko
V kukuričnom bludisku sme zažili veľký kopec zábavy. Vych.Katka, Oli, Ivka
https://photos.app.goo.gl/pU3bZYFksNiBrhaW6


Streda 10.7.2019 Ranč na Striebornom jazere
Ranč na Striebornom jazere nám pripravil stredu plnú nových zážitkov. Videli sme rozdiel medzi rančom a farmou.  Na ranči chovajú 43 koni a kravy a Emu. Prekvapili nás len pár dňové dve žriebätká, veľa mačičiek-divošiek, krásne drevené ihrisko, kde sme sa vyšantili. Dievčatá si užili jazdu na štvorkolke a chlapci si zastrielali na terč farebnými gulôčkami. Bol tam vzácny strom Sekvojec mamutí. Po palacinkovom obede sme sa pohrali na lúke.Prechádzkou okolo jazierok sme sa vrátili 
(flower)k autobusu a vybrali sa domov.  Vych.ZuzkaL, Inge a Jola

https://photos.app.goo.gl/Zbqku9XUx5KvuXzM8


Utorok 9.7.2019 Baťov kanál a Skalica
Šiesty deň výletov, sme mali síce časovo dlhšiu cestu autobusom, ale ubehla nám veľmi rýchlo. V prístave nás už čakali páni kapitáni s loďkami, aby nás previezli Baťovým kanálom. Počas plavby sme zahliadli rybky aj vtáčiky, ktoré sme aj počuli. Obzreli sme si aj Výklopník. Keď sme ukotvili, čakala nás ochutnávka pravého Skalického trdelníka. Mňaaaaaam. Autobus nás odviezol priamo do Skalice, kde nás pani sprievodkyňa previedla po pamiatkach mesta. Prehliadku sme ukončili v reštaurácií s výborným obedom a veľmi milou obsluhou. Čas bol neúprosný a autobus nás musel zaviesť do školy, ale zajtra sa už tešíme na nové dobrodružstvá. Vych.Dáška,Katka a Ivka :-D
https://photos.app.goo.gl/fA7Y5CED1a3jjpdNA


Pondelok 8.7.2019 Minifarma     
Piaty táborový deň sme prežili na Minifarme za dedinkou Lubina, neďaleko Nového mesta nad Váhom.
Na tejto farmičke sme boli po prvýkrát a veľmi sa nám páčilo. Srdečný prístup personálu k nám a rovnako k zvieratkám a čistúúúúčko. Zblížili sme sa s kozičkami, boli sme medzi nimi a trošku sme sa aj báli...Videli sme veľa roztomilých zvieratiek, spoznali ich príbehy. Pohrali sme sa na ihrisku, povozili na koníkovi a napapali sa v blízkom motoreste Jajá... a zajtra dovidenia:)) Vych.ZuzkaL.Jola,p.Heinzová(radost)(radost)


Štvrtok 4.7.2019 Biofarma
Štvrtý deň výletov sme sa vybrali pozrieť zvieratká na Biofarmu pri Stupave. Nechali sme sa po farme previesť pani sprievodkyňou, ktorá nám o zvieratkách všetko porozprávala a zodpovedala aj naše zvedavé otázky. Farmu sme mali možnosť si pozrieť aj iným spôsobom ako prechádzaním a to pri vození na koči. Na farme sme mali zabezpečený aj výborný obed a mali sme tam možno sa aj pohrať na ihrisku, až kým sme sa nemuseli vrátiť domov. Vych.Dáška, ZuzkaV a Jola(dance)(dance)(dance)
https://photos.app.goo.gl/k9SUJ3kEMtXXGYzBA


Streda 3.7.2019 - Planetárium Hlohovec a plavba loďou po Váhu v Piešťanoch 
Tretí prázdninový deň sme sa vybrali preskúmať našu oblohu do Hvezdárne a planetária v Hlohovci. Tu sme sa veľa dozvedeli o planetách aj hviezdach, hviezdnych súhvezdiach na našej oblohe. Pozrieť sme si mohli aj slnko so špeciálnym ďalekohľadom. Ďalej nás náš autobus odviezol do Piešťan, kde sme dobre napapali a presadli sme na iný dopravný prostriedok. Vyhliadková loď nás previezla po rieke Váh, na ktorej sme mohli vidieť labute, kačičky a okolo lode lietali krásne čajky. Čas bol však neúprosný a po plavbe nás autobus odviezol naspäť do školy, kde nás čakali naši rodičia. Vych.Dáška, Betka, ZuzkaV(L)
https://photos.app.goo.gl/CbKbap5Dh3n9SnVr7


Utorok 2.7.2019 - Farma Náš sen
Druhý deň bol výlet na  farmu Náš sen. No naozaj to bol ako sen. Bolo perfektne. Krásne upravené prostredie, veľa zvieratiek, milá pani majiteľka, priestor na hry, relax. Zvieratká sme mohli hladiť, kŕmiť, česať,..... Aďka,Lucka,Jolka (Y)(Y)(Y)
https://photos.app.goo.gl/SpsY8RXGtw9TtguA8

         
 Pondelok 1.7.2019 - Vojenské letisko
Prvý prázdninový deň sme sa vybrali na miesto,ak bežne niekto nedostane. Autobus nás odviezol pozrieť na vojenské letisko- Kuchyňa, kde si pre nás profesionálni vojaci pripravili rôzne zaujímavé ukážky zbraní, odevov, ktoré používajú. Vojaci sa musia vedieť maskovať a takto zamaskovali aj nás.Správny vojak musívedieť podať aj prvú pomoc. Pozreli sme si lietadlo AN - 26 Antonov, v ktorom sme si  sadli na miesto pilota. Ukázali nám aj meteo - stanicu. A po všetkých ukážkach a prehliadkach pre nás navarili aj chutný obed. Za fantastickú a nezvyčajnú prehliadku patri našim profesionálnym vojakom veľké ĎAKUJEME !!! Po obede sme sa cestou z Malaciek ešte zastavili na Kamennom mlyne, kde sme sa pod stromami zahrali a osviežili sme sa ovocným nanukom. Vych. Olga, Lucka a Adka  (clamp) (clamp)(clamp)
https://photos.app.goo.gl/LsdRWDANwv4SzAN27
                                                                                    
Ďakujeme za spoluprácu a prajeme Vám a vašim deťom pekné prázdniny. Tešíme sa na Vás v septembri.   
                                                                                                                           Pani vychovávateľky      
           

Podstránky (2): Akcie ŠKD Oddelenia ŠKD