Projekty‎ > ‎

Projekt Moderná škola

uverejnené 25. 1. 2013, 10:59 používateľom Gabriela Fajnorová
Škola je zapojená do projektu Moderná škola, ktorú realizuje spoločnosť
REVAY CONSULTING.

Jej cieľom je zabezpečiť jednotné a komplexné informačno- komunikačné prostredie, ktoré svojimi možnosťami podporuje rozvoj vzdelávania a školstva.

Jeho obsahom je:

• email pre všetkých zamestnancov školy s jednotnou doménou s prístupom odkiaľkoľvek
  • osobné elektronické kalendáre pre všetkých zamestnancov s možnosťou zdieľania udalostí
  • jednoduché prostredie pre vytvorenie a aktualizáciu verejnej webovej stránky
  • centrálne miesto na publikáciu a zdieľanie elektronických dokumentov školy
  • zabezpečená administrácia systému
  • e mailové schránky pre žiakov s doménou zspodzaba

Tým sme získali:

Email: Jednotné emailové prostredie pre všetkých zamestnancov s rovnakou doménou zspodzaba.sk, nezávislé na operačnom systéme a prístupné aj mimo školy.

• Každý zamestnanec školy získal emailovú schránku so 25 GB úložiskom, ktoré zabezpečí dostatočný priestor pre emaily.
  • Antispamové a antivírové riešenie pre každú emailovú schránku.
  • Automatický adresár emailových kontaktov zamestnancov školy.
  • Spolu s emailovým prostredím škola získala aj možnosť online komunikácie medzi užívateľmi, a to formou chatu, audio a video rozhovoru.
Kalendár: Osobný kalendár pre všetkých zamestnancov školy, ktorý pomáha organizovať školské a mimoškolské udalosti. Dokáže jednoducho naplánovať dôležité akcie s viacerými účastníkmi.

Verejnú webovú stránku školy: Škola získala jednoduché, flexibilné a prehľadné prostredie na budovanie vlastnej verejnej webovej stránky. Webovú stránku školy nájdete na www.zspodzaba.sk

Intranet: Interná webová stránka školy vytvára centrálne miesto pre zdieľanie elektronických dokumentov školy a potrebných informácií. Prístup na intranet majú iba zamestnanci školy resp. definovaní užívatelia.