Oznamy‎ > ‎

Financovanie obedov

uverejnené 23. 10. 2018, 5:26 používateľom Gabriela Fajnorová

Vážení rodičia,
dovoľte, aby som Vám v skratke vysvetlila tok financií, ktoré uhrádzate vašim deťom na stravu v školskej jedálni.
Finančné pásmo nákladov, na nákup potravín, na jedno jedlo, podľa vekových kategórií stravníkov a príspevok zákonného zástupcu žiaka vo výške nákladov na nákup potravín...je VZN mestskej časti Podunajské Biskupice, č.2/2018, zo dňa 24.apríla 2018 stanovené na:
4. finančné pásmo:
1.stupeň – 1,09 Eura
2.stupeň – 1,16 Eura

V školskej jedálni sa pripravujú rôznorodé pokrmy, ktoré sú viac, či menej finančne náročné. Preto stanovený denný limit na nákup surovín nezobrazuje výlučne dennú potrebu financií. Kalkulácia na nákup potravín je rozložená do mesiaca – resp.celého školského roka tak, aby pokryla finančný rozpočet všetkých surovín, pre všetky druhy podávaných pokrmov a zohľadnila rôzne aspekty..napr.sezónnosť, infláciu a pod.
Čiže, ak pri finančne menej náročnom pokrme je rozpočet na nákup surovín nižší, pri finančne náročnejšom pokrme je nákup surovín dofinancovaný práve z tohto finančného prebytku.

Ďakujem za porozumenie,

RNDr.Lýdia Novotná, vedúca ŠJ