Archív‎ > ‎Š. rok 2017-2018‎ > ‎

Akcie školy 2017-2018


English News

uverejnené 24. 6. 2018, 4:47 používateľom Martina Musilová   [ aktualizované 24. 6. 2018, 4:48 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Prinášame novinky zo sekcie cudzích jazykov. V priebehu apríla a mája sme zrealizovali dve podujatia na podporu výučby AJ.  

Piatok 25.5. prebehlo súťažné kolo 1. ročníku Extensive Reading Competition (Čitateľská súťaž v AJ). Žiaci 4. - 8. ročníka, ktorí si objednali alebo vypožičali anglické čítanky, mali možnosť si overiť svoje čitateľské zručnosti v riešení testových a tvorivých úloh. Na najlepších vo svojej kategórii čakajú vecné ceny...

Ďalší piatok 8.6. sme vyrazili so žiakmi 7. ročníka, ktorí si zvolili predmet Konverzácia v anglickom jazyku, do Auparku a Sadu Janka Kráľa, kde sme si namiesto záverečného testu zahrali interaktívnu komunikačnú hru Speak English Only. Cieľom hry bolo zistiť na mieste informácie rôzneho druhu a aktívne nadviazať kontakt s okolo idúcimi s podmienkou rozprávať pri tom výhradne po anglicky! Súčasťou hry bol aj tzv. peer evaluation - spôsom vzájomného hodnotenia rovesníkov.
https://photos.app.goo.gl/L4F1CzE7ssx8Vvj37

Športový deň na Tryskáči

uverejnené 21. 6. 2018, 11:02 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 21. 6. 2018, 11:12 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Dňa 14. júna sa naši žiaci zúčastnili športového dňa Podunajských Biskupíc na Tryskáči, ktorého sa zúčastnili všetky základné školy z našej mestskej časti. Jednotlivé disciplíny boli rozdelené na dve základné skupiny: 1.-2. ročník a 3.-4. ročník. Naši žiaci do jednotlivých súťaži vložili športového ducha a svojou snahou vybojovali jednotlivé umiestnenia: 
Vybíjaná: 1.-2. ročník – 2. miesto 
                 3.-4. ročník – 2. miesto 
Futbal:     3.-4. ročník – 2. miesto 

Reprezentujúcim žiakom ďakujeme a srdečne gratulujeme k získaným umiestneniam na stupni víťazov.

https://photos.app.goo.gl/MnFLJ6P2xJyny6NU8


Pirátska ŠVP 2.turnus- tretiaci

uverejnené 4. 6. 2018, 2:36 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 9. 6. 2018, 2:52 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

1. deVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piratň: Nedeľa 3.6.

Prvý deň sme prežili veľmi intenzívne. Zo slnečnej Bratislavy cez upršanú cestu sme dorazili do Jasenskej doliny. Privítal nás  slabý dážď.
Po obede a vybalení sme sa vybrali na dvojhodinovú turistickú vychádzku. Po večeri sme si vysvetlili pravidlá správania sa v švp a vyšantili sa na lúke. Večer sme zaspávali so spomienkou na svoje rodiny a plní očakávaní, čo v tejto krásnej prírode zažijeme.

https://photos.app.goo.gl/QYOjGVt0U4TBQ8Wi2


2. deň: Pondelok: 4.6.
Druhý deň sa piráti delili do posádok, vyrábali si mešce na dukáty, aby sa mohli odplaviť na svoje plánované plavby. Na lodiach si zaspievali pirátsku hymnu a odplávali na more plné zážitkov. Na palube trénovali disciplínu, fyzické zručnosti a po práci si užili aj trošku zábavy.

https://photos.app.goo.gl/mra7zIeeInFmFVZx1


3. deň: Utorok: 5.6.

Aj tretí deň nám svietilo slniečko. Po vyučovaní a zdolaní rôznych pirátskych úloh sme 
prekonávali samých seba v turistike, spoznávali sme krásu Veľkej Fatry a samozrejme súťažili. Vysúťažili sme si aj prvé odmeny a diplomy, ktorým sa tešíme. Silu nám dodáva výborná strava, ktorú chvália aj tí najslabší jedáci. Čas nám zostal aj na zábavu.

https://photos.app.goo.gl/DXNIiRFBRVLmhh932


4. deň: Streda: 6.6.
V stredu sa piráti chystali na dlhú plavbu. Ráno si uctili svojich oslávencov a vyrazili na jemne rozbúrené more. V prístave Múzea Slovenskej dediny ich pokropil dážď. Do vriec si nabrali korisť vedomostí a odplávali do Martina. V Prírodovednom múzeu sa zoznámili so živou aj neživou prírodou, ktorú na svojich plavbách doteraz nevideli. Po zakotvení v prístave Brest sa strhla silná búrka. V daždi sa najlepšie spinká, tak si všetci trošku skôr ľahli do postelí.

https://photos.app.goo.gl/yjDidJm9q1Xa5R7y2

5. deň: Štvrtok: 7.6.

Vo štvrtok nám príroda opäť ukázala, kto je tu pán. Piráti sa museli prispôsobovať zmenám počasia. Zvládli to veľmi dobre. Keď večer prestalo pršať, piráti si pri ohníku opiekli špekačky a zaspievali si veselé pesničky.

https://photos.app.goo.gl/QcBH1es13jV3rvl02

6. deň: Piatok: 8.6
Posledný deň plavby pirátske posádky hodnotili jej úspešnosť. Zajtra dorazia do domovského prístavu. Zvládli pobaliť aj upratať svoj koráb, aby mohol vyplávať na ďalšiu plavbu, keď príde čas.  Tešíme sa na Vás a vidíme sa v prístave.

https://photos.app.goo.gl/Mw5eYZicfbfaP9nC9


7. deň: Sobota: 9.6.

Tak už sa tešíme na vás. Čakajte nás pred školou, už plávame domov.

Beseda so spisovateľkou

uverejnené 26. 5. 2018, 7:00 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 5. 6. 2018, 11:04 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt anča z pomaranča

Dňa 21.5. sa v triedach 2.C, 3.A a 3.B uskutočnila beseda s detskou spisovateľkou Katarínou Škorupovou. Pani spisovateľka pôsobila aj ako učiteľka, teraz pracuje vo vydavateľstve ako redaktorka, kde sa venuje detskej literatúre a prekladá aj                z angličtiny. Porozprávala nám ako vznikli jej knihy „Ako uloviť mamuta“ a „Anča z pomaranča“. Veselé príbehy o Anči, ktorá sa musela presťahovať na ranč k babke, nám aj prečítala. Boli plné zábavy Ančiných výmyselníckych príhod na ranči. 

Spisovateľka nám priniesla aj rôzne obrázky z tejto knihy, z ktorých sme si vytvárali vlastné komiksy o Ančiných snoch a výmysloch. Beseda so spisovateľkou sa deťom veľmi páčila, nielen pre nové knihy, ale aj pre knihy, ktoré preložila, lebo deti mali tieto knihy rozčítané na laviciach. Deti boli z kníh nadšené a pani spisovateľka ich pochválila, keď videla ako ich čítanie kníh baví.

                                                                                     Mgr. A. Ambrožová


https://photos.app.goo.gl/eENArydU9f6GNN1G2

Papiernička Petrus

uverejnené 24. 5. 2018, 4:56 používateľom Alena Bednárová   [ aktualizované 24. 5. 2018, 4:56 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

V utorok 22.mája navštívili deti z tried 6.B a 6.C Papierničku Petrus v obci Prietrž v okrese Senica.  Manufaktúra Petrus ako jediná papiereň na Slovensku obnovila  po 150 rokoch výrobu ručného papiera. Pri výrobe papiera nevyužíva drevenú celulózu, ale bavlnu, ktorá zaručuje vyššiu odolnosť aj trvanlivosť papiera. Deti si najprv vypočuli prednášku, potom sa oboznámili s výrobou a nakoniec si aj každý žiak vyrobil vlastný papier. RNDr.Skotnicová
https://photos.app.goo.gl/MOWiHkD7M1VaZVb33

Matematicko - športová súťaž PIKOPRETEK

uverejnené 24. 5. 2018, 3:22 používateľom Martina Musilová   [ aktualizované 24. 5. 2018, 3:22 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Dňa 10.5.2018 sa žiaci 2.stupňa v štvorčlenných družstvách zúčastnili matematicko – športovej súťaže PIKOPRETEK  na Železnej studienke v Bratislave, aby si zmerali sily z inými školami z bratislavského kraja. Žiaci plnili zaujímavé matematické, logické a športové úlohy na rôznych stanovištiach v prírode, prechádzajúc pritom zaujímavým príbehom, ako hlavní hrdinovia

https://photos.app.goo.gl/1GbZBZ9RZ0GxcKmt1
.

Exkurzia v múzeu Antická Gerulata

uverejnené 23. 5. 2018, 8:33 používateľom Martina Musilová   [ aktualizované 24. 5. 2018, 13:23 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Dňa 15.5.2018 sa triedy 5.A a 5.C zúčastnili programu v rímskom vojenskom tábore Gerulata, ktorý organizovalo Múzeum mesta Bratislavy pri príležitosti 150. výročia svojho vzniku. Na úvod si žiaci pozreli predstavenie "Prišli k nám Rimania" a potom sa zúčastnili prehliadky Múzea Antická Gerulata.

Pirátska Škola v prírode: 1.turnus: 4.ABCD

uverejnené 21. 5. 2018, 7:32 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 5. 2018, 7:27 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pirates
Pondelok 21.5. 

Hola, hola, dobrý deň všetkým doma! 
Hlásia sa piráti zo školy v prírode z penzióna Brest v Jasenskej doline pri Martine. Cesta nám rýchlo ubehla, ani sme sa nenazdali a autobus zastavil pred penziónom Brest v Jasenskej doline pri Martine. Privítala nás prekrásna príroda a výborný obed. Veľmi šikovne sme sa ubytovali do izieb a čakali na piráta Dlhofúza, ktorý nás oboznámil s Vnútorným poriadkom Švp. Zaspievali sme si pirátsku hymnu a rozdelili sa do pirátskych družstiev. Vytvorili sme si mešce, do ktorých zbierame zlaté dukátiky. Po obede sme si na turistickej vychádzke prezreli okolie a spoznávali les, o ktorom sme sa učili na prírodovede. Niektoré byliny, kríky a stromy sme s ľahkosťou pomenovali a popísali. Večer nás čaká zoznamovací večierok, skoro sa Vám ozveme! Všetkých pozdravujeme a bozkávame. 
Piráti z penzóna Brest v Jasenskej doline a kapitán Dlhofúz. 

(klikni na fotografiu a otvoria sa ti ďalšie)


Utorok:  22.5. 

Do druhého dňa našej pirátskej školy v prírode nás zobudilo usmievavé slniečko. Po osobnej hygiene, rannej rozcvičke a raňajkách sme si na vyučovaní zopakovali matematiku a slovenský jazyk pomocou pirátskych pracovných listov. Po dvoch vyučovacích hodinách sme sa učili v prírode. Na Rozprávkovom turistickom chodníku sme si zopakovali vedomosti o ľudových rozprávkach a spoznávali sme rastliny a živočíchov Veľkej Fatry, za ktoré sme získavali dukáty. Mešce sa nám pomaly napĺňajú. Držte nám palce! Po obede a odpočinku nás čakal Pirátsky orientačný beh so zdolávaním rôznych prírodných prekážok. Večerný program nám spríjemnilo opekanie pri pirátskych pesničkách. 
Veselo sa tu bavíme, všetko pekne spapkáme, poslúchame a všetci sme zdraví. Pozdravujeme doma - hola, hou! Vaši piráti z Jasenskej doliny a kapitán Dlhofúz.

https://photos.app.goo.gl/dXTcdraMhkfoqUQt2

Streda: 23.5.

Stredy sa naši piráti nevedeli dočkať. Nastal pre nich veľmi očakávaný deň – celodenný výlet do Múzea  slovenskej dediny v Martine a prírodovedného múzea Andreja Kmeťa. Výlet bol veľmi poučný a zanechal v pirátoch nezabudnuteľné zážitky. Po náročnom dni nám pani učiteľky a vychovávateľky pripravili nočný pochod s baterkami. Piráti to zvládli na jednotku a bez plaču. Máte nám čo závidieť! Skoro sa ozveme.

Vrúcne pozdravy a objatia posielajú Vaši piráti a kapitán Dlhofúz, obliehajúci okolie Jasenskej doliny.

https://photos.app.goo.gl/3Fqr9Ni9e02TUYjH3

Štvrtok: 24.5.

Štvrtého dňa sa naši malí piráti nevedeli dočkať. Nastal deň, keď sa dozvedeli ako obstáli v jednotlivých súťažiach. Vyhodnotili sa vedomostné, športové, výtvarné či pirátske súťaže. Samozrejme nechýbala ani súťaž - MISS a MISS-ák ŠvP. Pani vychovávateľky vyhodnotili čistotu kajút. Po odovzdaní diplomov, pekných cien a zaspievaní pirátskej hymny sme sa pobalili a tešíme sa na plavbu domov. 😊😊😊

Ďakujeme rodičom za veľké množstvo sponzorských darov aj za milé ďakovania za starostlivosť o ich malých pirátov. Dúfame, že sa im v Pirátskej Švp páčilo a budú na ňu dlho príjemne spomínať. Všetky nafotené fotky dostanú piráti na CD.


https://photos.app.goo.gl/rQVYB0jD18kDjlo93

Piatok: 25.5.

Piráti sa šťastne doplavili domov, kde ich vítali rodičia.


Komparo 4

uverejnené 12. 5. 2018, 10:08 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 12. 5. 2018, 10:08 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Aj tento školský rok sa naši štvrtáci zapojili do celoslovenského testovania 
KOMPARO 4, kde si overili svoje vedomosti zo slovenského jazyka, matematiky, z vybraných prírodovedných a spoločenskovedných predmetov.

Zo všetkých štyroch štvrtých tried sa testovania zúčastnilo 80 žiakov. Táto ich „ prvá veľká skúška“ pozostávala z dvoch testov:

Test 1 – matematika, všeobecné študijné predpoklady
Test 2 – slovenský jazyk a literatúra, prírodoveda, vlastiveda,

Oficiálne výsledky budú zverejnené koncom mája.

https://photos.app.goo.gl/s8PawtY4y2m7PMGA2


Filmové predstavenie

uverejnené 8. 5. 2018, 8:55 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 8. 5. 2018, 9:00 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt film leo da vinci misia mona liza

Dňa 4.5. navštívili žiaci tretieho ročníka v Eurovei filmové predstavenie Mona Líza: Misia.  Animovaný film o fascinujúcej postave mladého Leonarda da Vinci, ktorý vďaka svojim úžasným vynálezom a za pomoci svojich priateľov zažije neuveriteľné dobrodružstvá. Veselý príbeh o Leonardovi a  jeho priateľovi Lorenzovi,  či tajnej láske Líze sa deťom veľmi páčil, najmä jeho vynálezy, či boj s pirátmi. 

https://photos.app.goo.gl/ZmoZVP3s63AzGXhn2

1-10 of 48