Indiánska škola v prírode 2.turnus

uverejnené 28. 5. 2017, 0:41 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 1. 6. 2017, 22:03 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt indián kreslený
1. deň: Piatok: 26.5.
Ani sme sa nenazdali a prišiel náš dlho očakávaný deň - cesta do ŠvP do hotela Lesák, kde nás privítalo pekné počasie a chutný obed. A aký bol Indiánsky program? Ubytovanie, vybaľovanie a spoznávanie okolia, nechýbali samozrejme hry v krásnej prírode.


https://goo.gl/photos/kzY5qVommuafnUsi9


2. deň: Sobota: 27.5.
Indiáni sa zobudili do krásneho slnečného rána. Po raňajkách indiánov čakalo vyučovanie, kde si precvičili indiánske počítanie a gramatiku. Dozvedeli sme sa z indiánskej histórie rôzne zaujímavosti a počas výtvarnej výchovy vonku sme si urobili krásne indiánske tričká. Obed bol výborný a zostali nám len prázdne taniere. Počas poobedia si indiáni vyrobili indiánske čelenky, na ktoré sme si museli pierka zaslúžiť svojou šikovnosťou a obratnosťou. Kto bol takto šikovný mohol sa zaradiť do indiánskeho kmeňa. Večera bola v prírode pri ohni a nechýbali ani špekačky a pesničky. Krásny deň nám rýchlo ubehol. Osprchovaní, voňaví sme sa uložili do postieľok.

https://goo.gl/photos/aq6AhA6tSfy3Y4qu7

3.deň: Nedeľa: 28.5.
3. deň v ŠvP sa začal rannou rozcvičkou na čerstvom vzduchu. Po rozcvičke sme sa posilnili raňajkami a potom začala nedeľa plná hier a súťaží. Samozrejme, pravidelne sme sa posilnili desiatou, obedom aj olovrantom a dodržiavali sme pravidelný pitný režim. Nechýbalo vyhodnocovanie a odmeňovanie. Po večeri sme si zatancovali na indiánskej diskotéke. Unavení s úsmevom na tváričkách sme sa uložili do postieľok.

https://goo.gl/photos/EkotqQjCLFBtFJs39


4.deň: Pondelok: 29.5.
Ráno sme sa zobudili, ruksaky si nachystali, posilnili sa raňajkami, nasadli do autobusov a vybrali sme sa do Habakukov. V dedinke sme si pozreli krásne domčeky, mohli sme si zameniť eurá za Habakukovské mince a kúpili sme si magnetky a iné drobnosti na pamiatku. Pozreli sme si aj divadelné predstavenia a urobili si pekné fotky. Keď sme zakývali dedinke a nasadli do autobusov, vystúpili sme ešte v Banskej Bystrici, kde sme si zamaškrtili na zmrzlinke a pozreli si Pamätník SNP. Keď sme sa vrátili do hotela, čakala nás výborná večera a mali sme ešte jeden krásny večerný zážitok. Fenka Deli nám ukázala, čo ju všetko jej pán naučil, aby mohla pomáhať chorým detičkám. Aj 4. deň v ŠvP nám veľmi rýchlo ubehol.

https://goo.gl/photos/4G4mtQDqvQRR2ro46

5.deň: Utorok: 30.5.
Dnes sme si museli trošku privstať, pretože nás čakalo prekvapenie v podobe ďalšieho super výletu. Už o 8:00 sme cestovali do Čierneho Balogu, kde nám špeciálne vypravili historický vláčik. Odviezli sme sa ním do lesníckeho skanzenu Vydrovo, kde sme absolvovali náučný chodník a tým sme si zopakovali celoročné učivo prvouky a dozvedeli sme sa aj nové zaujímavosti o prírode. Cesta vláčikom bola pre nás úžasným zážitkom a nevieme sa už dočkať, ako vám všetky zážitky vyrozprávame.

https://goo.gl/photos/ypmwSjgFya451r2e9

6.deň: Streda: 31.5.
Dlhoočakávaný večer sa v ŠvP stal skutočným. Za oknom sa už stmievalo, už sa nám začalo skoro aj snívať a zrazu budíček. Obliecť, obuť, zobrať baterku a šup plniť úlohy pre statočných indiánov. Samozrejme na konci našej odvážnej vychádzky v tme nás čakala aj odmena a zážitok to bol pre nás nezabudnuteľný.

https://goo.gl/photos/4eai9vX7XJohayq69

7.deň: Štvrtok: 1.6.
Dnešný deň sa niesol v duchu oslavy MDD, balenia, lúčenia, rozdávania diplomov, odmien, ale stihli sme i turistiku a super diskotéku. Bol to pre nás nezabudnuteľný týždeň, plný krásnych zážitkov.

https://goo.gl/photos/uJsNCCEPvLjZdput5

Comments