Indiánska škola v prírode-1. turnus

uverejnené 22. 5. 2017, 11:42 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 5. 2017, 22:56 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt indián kreslený
1.deň: Pondelok 22.5.2017

Tak už nastal ten dlho očakávaný deň a ideme do školy v prírode. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a už sme boli pred našim hotelom Lesák. Po ubytovaní na izbách nás čakal chutný obed, po obede oddych a potom dôležitá úloha- rozdelenie sa do šiestich indiánskych kmeňov. Každý si vymyslel svoj originálny názov a určil si svojho náčelníka. Všetky deti pozdravujú svojich rodičov a tešia sa na ďalšie dobrodružstvá.

https://goo.gl/photos/kSVHUcvrPMVECDF19


2.deň: Utorok 23.5.2017
Druhý deň v Tajove bol od rána plný zážitkov. Ráno o siedmej sme mali budíček a po rannej hygiene nasledovali chutné raňajky. Po nich sme zistili, prečo sa to tu volá v škola v prírode a nasledovalo učenie, ktoré bolo spojené s vlastivednou vychádzkou. Počas nej sme si zopakovali témy ako lesníctvo,  ťažba dreva, počítali sme letokruhy a orientovali sa podľa turistických značiek.
Po naobedovaní nasledoval oddych, počas ktorého sme si dokončovali indiánske čelenky, tričká a čítali si listy od rodičov. Po oddychu sme sa do sýtosti vyšantili na súťažiach, počas ktorých sme ako správni indiáni museli preukázať rýchlosť, presnosť, odvahu, bystré oči, múdrosť. Po večeri nás čakalo vyhodnotenie súťaží a ako prekvapenie- vystúpenie cvičeného psíka. Na záver celého dňa sme si dali ,,ukazovačky" na naše obľúbené pesničky.

https://goo.gl/photos/VZFEm5pmjNNhVpyN9


3.deň: Streda: 24.5.2017
Tretí deň nášho pobytu bol venovaný spoznávaniu širšieho okolia a celodennému výletu. Hneď ráno nás autobus odviezol k Bystrianskej jaskyni, kde sme mohli obdivovať kvaple rôznych tvarov a veľkostí, dozvedeli sme sa aké druhy netopierov sa tam vyskytujú a že vďaka vysokej vlhkosti sa v jaskyni liečia deti s dýchacími chorobami. Po naobedovaní sme sa vybrali do Banskej Bystrice k pamätníku SNP, kde sme si mohli pozrieť vojenskú techniku, ktorá sa používala počas II. svetovej vojny. Na záver výletu sme si pozreli historické centrum mesta. Po večeri sme sa ešte vyšantili na lúke.

https://goo.gl/photos/gpZDsCx7v6zEPzZs9

4.deň: Štvrtok: 25.5.2017
Na prahu štvrtého dňa trošku teórie, vychádzka smer Tajov. Po odpočinku voľné hry, vybíjaná, preliezačky, nácvik indiánskych tancov po kmeňoch a balenie. To najočakávanejšie na koniec. Vyhodnotenie nášho snaženia, voľba miss a missáka. Nemohla chýbať obľúbená tancovačka. Rozlúčili sme sa s našou indiánskou dedinou Lesák pozdravom pod hviezdnou oblohou. Všetci sa tešíme plný veselých zážitkov domov. 


5. deň: Piatok: 26.5.
V piatok ráno na nás čakali výdatné raňajky, pobalili sme sa a tešíme sa na cestu domov. Ahoj Lesák !!!! Hurá do Bratislavy.

Comments