Workshop v mestskej knižnici

uverejnené 12. 4. 2016, 11:10 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 12. 4. 2016, 11:10 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Dňa 8. apríla žiaci 3.A a 3.B  absolvovali exkurziu v Mestskej knižnici v Bratislave, kde sa zúčastnili prednášky na tému: ,,Svet pána Brailla“. 
Žiaci sa prostredníctvom rozhovoru, názornej ukážky a interaktívnych hier dozvedeli viac o kompenzačných pomôckach pre zrakovo postihnutých ľudí, spoznávali bližšie ich svet a spôsoby, ako im pomôcť. Deti si vyskúšali čítanie a písanie Braillovho písma, hádanie zvukov, hádanie vôní so zavretými očami. Prednáška bola ukončená filmovou ukážkou s komentárom pre nevidiacich a slabozrakých.

Návšteva Mestskej knižnice bola spojená aj s vlastivednou prechádzkou po starom meste. Naše kroky viedli k významným budovám a miestam, ktoré sa nachádzali priamo v centre. Navštívili sme Dóm svätého Martina, Michalskú bránu, Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, Trestajúcu studňu a Rolandovu fontánu. Našu prechádzku dopĺňali známe sochy ako napríklad Čumil, Napoleonský vojak na Hlavnom námestí, alebo Schöne Náci.

Za sprostredkovanie workshopu ďakujeme našej mamičke pani Kotáskovej. 

Workshop 3.AB


Comments