Exkurzia v útulku

uverejnené 5. 6. 2016, 11:44 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 5. 6. 2016, 11:48 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
V septembri sa žiaci 8.C triedy zúčastnili exkurzie v útulku, ktorá sa im tak páčila, že sa rozhodli zopakovať si ju.  V piatok 3.júna sa opäť vybrali do útulku Slobody zvierat na Poliankách. Naučili sa lepšie porozumieť psíkom na základe ich reči tela, videli fotky a videá zachránených zvierat a dozvedeli sa o prebiehajúcich kampaniach Slobody zvierat. Diskutovali o svojich názoroch na danú problematiku a dostali niekoľko propagačných materiálov. Potom nasledovala najobľúbenejšia časť programu – venčenie. Radosť a energia psov často zrýchľovala pôvodné prechádzkové tempo, preto to chvíľami vyzeralo skôr tak, že zvieratá venčia našich žiakov J Okrem naháňačky a kúpeľa v niekoľkých kalužiach psíkov potešili aj prinesené maškrty. Ochotne sa za to nechali hladkať aj fotiť, boli prítulní a priateľskí. 
Dúfame, že sa čoskoro zvýši momentálny nízky počet adopcií zvierat a každé z nich nájde svoj domov. Venčenie psov z útulku je dobrý skutok, ktorý nám priniesol dobrý pocit (aj únavu a zablatené topánky J) a už teraz sa tešíme, kedy si to budeme môcť zopakovať.

útulok 2016


Comments