Exkurzia v útulku

uverejnené 19. 9. 2015, 7:11 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 19. 9. 2015, 7:11 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Žiaci 8.C triedy (spolu s ich triednou učiteľkou) patria k milovníkom zvierat, preto sa v piatok 18.9. vybrali na exkurziu do útulku Slobody zvierat na Poliankách:

Počas zaujímavej prednášky sme sa oboznámili s viacerými príbehmi zachránených psíkov, dozvedeli sme sa o dôležitosti kastrácie a čipovania. Reč bola aj o hospodárskych zvieratách a podmienkach ich chovu. Počas prednášky nám robila spoločnosť priateľská sučka. Boli sme tiež svedkami toho, ako do útulku doniesli nájdené maličké mačiatko, ktoré nám dokonca dovolili nakŕmiť. Potom už nasledovala časť programu, na ktorú sme sa najviac tešili. Vybrali nám psíkov, ktorí potrebovali vyvenčiť (tých, ktorí boli zavretí v kotercoch) a išli sme s nimi na prechádzku do blízkeho lesa. Pre niektorých to bol skôr prekážkový beh alebo silové cvičenie ako prechádzka :-) , no venčenie sa nám veľmi páčilo. Každý psík sa nechal ochotne hladkať a škrabkať a my sme ich s radosťou kŕmili maškrtami, ktoré sme im priniesli.

Dostali sme príručku pre deti – PES, reflexné pásky a nálepky, no najväčším darčekom bola pre nás radosť psíkov. Venčenie v útulku sa považuje za dobrý skutok a nám naozaj priniesol dobrý pocit. Tieto zvieratá sú vďačné za každú chvíľu, ktorú im človek venuje, a my sa už tešíme, kedy si to budeme môcť zopakovať.

PS: Ďakujeme pani Liptákovej za sprostredkovanie tohto zážitku.

utulok


Comments