Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

uverejnené 10. 2. 2016, 11:40 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 10. 2. 2016, 11:40 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Dňa 28.1.2015 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili divadelného predstavenia v Dome kultúry Vetvár. Herci veľkú časť predstavenia odohrali v anglickom jazyku. Žiaci si tak otestovali svoje jazykové zručnosti, upevnili slovnú zásobu, no zároveň sa novú slovnú zásobu aj naučili vďaka prekladu nových slovíčok. 
Príbeh o študentovi Ottovi si zaiste podmanil každého z prítomných divákov. Pútavosť predstavenia zabezpečili výborné výkony hercov, rafinovane naaranžovaná interaktívna scéna s efektami a zaujímavá hudba. Počas predstavenia sme sa ocitli v Amerike, kde hlavný predstaviteľ prežíval svoj veľký americký sen o tom, ako sa stane uznávaným graffiti umelcom. Bohužiaľ bol to iba sen a talentovaný teenager Otto sa zobúdza na hodine anglického jazyka v lavici, kde zaspal. Príbeh cez úsmevné príhody poukázal na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov, priblížil divákom prostredie Ameriky a život v nej a niesol so sebou mnoho posolstiev. Jedným z nich bolo, že je dôležité mať sny a vynikať v niečom či mať talent, no samé o sebe to ešte úspech nezaručí. Je potrebné byť v živote aj aktívny, pracovať na sebe a ísť za svojimi snami.

divadlo v anj


Comments