Archív‎ > ‎Š. rok 2012-2013‎ > ‎Oznamy 2012-2013‎ > ‎

Moderná škola

uverejnené 25. 1. 2013, 11:07 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 1. 2013, 11:07 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Škola je zapojená do projektu Moderná škola, ktorú realizuje spoločnosť REVAY CONSULTING. 

Jej cieľom je zabezpečiť jednotné a komplexné informačno- komunikačné prostredie, ktoré svojimi možnosťami podporuje rozvoj vzdelávania a školstva.

Jeho obsahom je:
  • email pre všetkých zamestnancov školy s jednotnou doménou s prístupom odkiaľkoľvek 
  • osobné elektronické kalendáre pre všetkých zamestnancov s možnosťou zdieľania udalostí 
  • jednoduché prostredie pre vytvorenie a aktualizáciu verejnej webovej stránky centrálne miesto na publikáciu a zdieľanie elektronických dokumentov školy 
  • zabezpečená administrácia systému e- mailové schránky pre žiakov s doménou zspodzaba.
Tým sme získali:

Email: Jednotné emailové prostredie pre všetkých zamestnancov s rovnakou doménou zspodzaba.sk, nezávislé na operačnom systéme a prístupné aj mimo školy.

  • Každý zamestnanec školy získal emailovú schránku so 25GB úložiskom, ktoré zabezpečí dostatočný priestor pre emaily. 
  • Antispamové a antivírové riešenie pre každú emailovú schránku. 
  • Automatický adresár emailových kontaktov zamestnancov školy. 
  • Spolu s emailovým prostredím škola získala aj možnosť online komunikácie medzi užívateľmi, a to formou chatu, audio a video rozhovoru. 
Kalendár: Osobný kalendár pre všetkých zamestnancov školy, ktorý pomáha organizovať školské a mimoškolské udalosti. Dokáže jednoducho naplánovať dôležité akcie s viacerými účastníkmi.

Verejnú webovú stránku školy: Škola získala jednoduché, flexibilné a prehľadné prostredie na budovanie vlastnej verejnej webovej stránky. Webovú stránku školy nájdete na www.zspodzaba.sk

Intranet: Interná webová stránka školy vytvára centrálne miesto pre zdieľanie elektronických dokumentov školy a potrebných informácií. Prístup na intranet majú iba zamestnanci školy resp. definovaní užívatelia.
Comments