Lyžiarsky výcvikový kurz: 2. stupeň

uverejnené 25. 2. 2013, 8:00 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 2. 2013, 8:00 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
V sobotu 16.februára 2013 odcestovalo 41 žiakov našej školy na lyžiarsky výcvikový kurz. Chlapci a dievčatá 7.- 9.ročníka strávili krásny týždeň na chate Homôlka, ktorá sa nachádza v rekreačnej oblasti neďaleko rázovitej obce Valaská Belá na rozmedzí Strážovských vrchov a Bielych Karpát. Po úvodnom overení lyžiarskych schopností boli deti zadelené do troch družstiev, v ktorých prebiehal pre začiatočníkov základný lyžiarsky výcvik, zdatnejší lyžiari si postupne osvojovali aj náročnejšie techniky moderného lyžovania. Slniečko striedalo intenzívne sneženie, ale pravidelne upravovaný lyžiarsky svah a dostatok snehu poskytovali deťom nezabudnuteľné zážitky. Okrem lyžovania a vychádzky po zasneženom okolí zostal čas aj na zábavu – spoločenské hry, stolný tenis, diskotéku a súťaž „Podzáhradná má talent“. Na večernom slávnostnom vyhodnotení kurzu v piatok nechýbali tradičné torty. 
Vyhlásené boli aj výsledky doobedňajšieho preteku v slalome, ktorý výborne zvládli všetci pretekári. V kategórii dievčat zvíťazila Alexandra Kotrisová, v kategórii chlapcov Adam Štiffel, žiaci 8.B triedy. V sobotu 23.2. sa deti s Homôlkou rozlúčili a odcestovali domov.

Comments