Indiánska ŠVP 2.turnus

uverejnené 10. 6. 2013, 23:11 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 18. 6. 2013, 11:28 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
SOBOTA 1.6.
Do INDIÁNSKEJ ŠKOLY V PRÍRODE nám cesta veľmi rýchlo ubehla. Ani sme sa nenazdali, už sme boli aj ubytovaní a mohli sme ísť preskúmať okolie. Samozrejme, že večer nechýbali hry a súťaže, ktoré nás unavili. Tak sme si pekne večer ľahli do postielok, aby sa nám snívali krásne sny o tom, čo nás v tatranskej prírode ešte čaká.
Milí rodičia, máme sa tu perfektne ! Posielame Vám veľa pusiniek ! Vaši Indiáni 

NEDEĽA 2.6. 
Slniečko nás zobudilo a ako správni indiáni sme si vyrobili čelenky a vybrali sme sa na ďalšie spoznávanie okolia. Po obede sme sa začlenili do indiánskych kmeňov. Nechýbal ani spev a široko ďaleko bolo počuť našu indiánsku hymnu. Čo nám ešte patrí k spevu? Predsa tanec a preto si všetky indiánske kmene vymysleli svoje tance. Samozrejme sme sa aj hrali a súťažili, až kým nám slniečko nedalo dobrú noc. 

PONDELOK 3.6. 
V nedeľu sme začali deň s oslavou narodenín, ktoré mala naša indiánka Elza a dnešný deň sme pokračovali v oslavovaní menín našich indiánok Karolínok.Indiánsky deň pokračoval precvičovaním si orientácie na mapke. Obed bol vynikajúci a pán kuchár dával jednu dupľu za druhou. Poobede indiáni pokračovali v súťažiach, za ktoré dostali pierka na svoje čelenky. Večer indiáni hľadali indiánov, ktorí majú talent a nebolo ich málo. Super deň sme ukončili našou indiánskou hymnou. 

UTOROK 4.6.
Dnešný deň nás síce slniečko nezobudilo, ale po raňajkách sa nám ukázalo. Keďže počasie je premenlivé a zaujímalo nás, ako sa tvorí predpoveď počasia, tak sme sa dnes išli pozrieť do GEOFYZIKÁLNEHO ÚSTAVU SLOVENSKEJ AKADÉMIE VIED, METEOROLOGICKÉHO OBSERVATÓRIA V STAREJ LESNEJ, kde sa zabezpečuje meranie základných meteorologických prvkov (teplota, tlak a vlhkosť vzduchu, množstvo a intenzita zrážok, rýchlosť a smer vetra). Po obede nám počasie dovolilo, aby sme mohli súťažiť o indiánske pierka v rôznych športových disciplínach. Pekný deň sme ukončil indiánskym tancom a spevom.

STREDA 5.6.
Slniečko nás ráno zobudilo a po raňajkách nám ukázalo cestu do Tatranskej Lomnice, kde sme si išli pozrieť MÚZEUM TANAPU. Tam sme sa oboznámili s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Poobede prišiel čas na výrobu indiánskych náhrdelníkov a výrobu totemov. Ako každý deň, nechýbali ani hry na čerstvom vzduchu. Večer sme si precvičili svoje hlavičky makovičky vedomostným testom.

ŠTVRTOK 6.6.
6. deň v ŠvP bol dňom výletu. Hneď po raňajkách a gratulácií k narodeninám indiánovi Nicolasovi sme sa vybrali pozrieť jazero Štrbské pleso. Tatranskou električkou nám cesta ubehla veľmi rýchlo. Pozreli sme si aj skokanské mostíky. Samozrejme nevynechali sme stánky so suvenírmi a nakúpili sme rôzne darčeky na pamiatku, nielen pre seba! Cestou na hotel nám krásne svietilo slniečko a dovolilo nám, aby sme sa pred spánkom vonku pohrali.

PIATOK 7.6.
Slniečko nás pošteklilo a zobudilo, aby sme sa po raňajkách mohli vybrať na našu poslednú turistickú vychádzku do Tatranskej Lomnice. Poobedie bolo venované baleniu a keďže sme boli šikovní, nechýbali ani hry vonku na trávičke. Večer sme mali prekvapenie v podobe rozlúčkovej torty. Samozrejme nesmelo chýbať ani záverečné vyhodnocovanie všetkých indiánskych súťaží, k tomu trošku spevu a tanca. Na úplný záver nechýbala ani naša hymna a ňou sme sa rozlúčili s INDIÁNSKOU ŠvP.
Comments