Indiánska ŠVP

uverejnené 31. 5. 2013, 9:20 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 18. 6. 2013, 11:25 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Sobota 25.5. 
Po ceste do švp sme si oddýchli na malebnom salaši Krajinka, kde sme sa mohli pokochať pohľadom na krásne biele ovečky a mladé húsky. To sa v Bratislave nevidí! 
Cesta do srdca Vysokých Tatier bola veľmi daždivá, ale slniečko sa na nás usmialo hneď po príchode do Starej Lesnej. Oblaky sa rozplynuli a na nebo vystúpili nádherné štíty hôr. Po vybalení sme si spravili menšiu prechádzku a zoznámili sme sa s okolím. Vzduch je tu naozaj čistý. 

Nedeľa 26.5.
Hneď z rána sme zablahoželali našej malej indiánke Vaneske a pobrali sme sa spríjemniť si pobyt návštevou Tatranskej Lomnice. Po príchode sme si dali výdatný obedík a načerpali silu na poobedňajšie šantenie. Keďže nám poobede počasie neprialo, venovali sme sa typickým indiánskym činnostiam: vyrobili sme si tričká, čelenky a tancovali sme indiánske obradné tance. Pred večierkou sa nám vyčasilo a tak sme boli vybiť prebytočnú energiu pri hrách a prechádzke po okolí. 

Pondelok 27.5.
V pondelok nám počasie celkom vyšlo,tak sme si skrášlili pobyt v Tatrách výletom zameraným na spoznávanie okolia. Po obede sme mali opäť oslávencov, ktorým sme zablahoželali a pobrali sa nazbierať sily na poobedný indiánsky turnaj. Súťažili sme, čo nám dych stačil a stihli sme si vyrobiť aj indiánsky príbytok TÍPÍ. Po turnajoch sme mali vyhodnotenie, kde sa odovzdávali diplomy a sladké odmeny. 

Utorok 28.5.
Keď sme v utorok ráno zbadali na oblohe dúhu, hneď sme vedeli, že bude nádherný deň. Šikovne sme sa naraňajkovali a vychystali sa do múzea TANAPu. Videli sme medveďa, rysa aj vlka, no samozrejme len vo vypreparovanom prevedení:-) Po obede sme si rozdelili stanovištia a súťažili v indiánskom hode lasom a jazde na koni. Každý kmeň si namaľoval svoj totem a každý indián sa okrášlil náramkom vlastnej výroby. Večer sme si stihli aj "zatrsať" na indiánskej diskotéke. 

Streda 29.5.
V stredu nám počasie veľmi prialo, naše veľhory nás vábili na túru. Tak sme sa vybrali na celodenný výlet na Hrebienok. Do cieľa sme sa dostali pozemnou lanovkou tzv. ZUBAČKOU a na vrchole sme sa pokochali pohľadom na nádherné vodopády. Na záver sme si ešte spravili výstup k Bilíkovej chate a poriadne unavení sme sa pobrali nazad. Po večeri sme si samozrejme trošku zašportovali, posúťažili a nezabudli sme si vyhodnotiť MISS a MISSák ŠVP.

ŠTVRTOK 30.5.
Vo štvrtok sme sa vybrali pozrieť sa do astronomického ústavu, kde sme sa podozvedali mnoho nových a zaujímavých vecí. Keďže nám poobede trochu spŕchlo, opäť sme mali čas súťažiť v kvízoch, vymýšľať indiánsku rozprávku a samozrejme sme tancovali indiánske tance. Keď dážď ustal, šli sme si opiecť špekáčik, zaspievať a pohrať sa s 
loptou. Pred spaním sme si ešte vyhodnotili tento deň, súťaže a zaspali ako zarezaní. 

PIATOK  31.5.
Holá, holá, domov volá a tak sme sa teda v piatok rozhodli využiť ešte na turistiku k Štrbskému plesu. Doviezli sme sa tam tatranskou električkou a pokochali sa pohľadom do doliny. Po neskoršom obede sme si zbalili kufre a pripravili sa na večerný program-karneval a záverečné vyhodnotenie Indiánskej ŠVP. 
Bolo to fantastické, ale zajtra sa rozlúčime s touto nádhernou tatranskou prírodou, pretože nás doma čakajú rodičia.

Comments