Francúzsky "Týždeň chuti" už aj na Slovensku

uverejnené 31. 10. 2012, 14:04 používateľom Alena Bednárová   [ aktualizované 31. 10. 2012, 14:04 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Pod názvom Chuť je všetko! (Le Goût - C´est tout!) zahájili tento rok vo Francúzsku 23. ročník podujatia "Týždeň chuti". Ide o celonárodný projekt, prebiehajúci pod záštitou Ministerstva národného vzdelávania a Ministerstva poľnohospodárstva, ktorý mobilizuje vychýrených šéfkuchárov, súkromných aj mediálnych partnerov, aby predstavil mladej generácii rozmanitý svet chutí, vôní a gurmánskych podnetov, ktoré nás obklopujú a sprevádzajú denno-denne. Ide o podujatie s medzinárodnou pôsobnosťou, ktoré sa tento rok z iniciatívy Francúzskeho inštitútu v Bratislave uskutočnilo po prvýkrát aj na Slovensku.

Podujatie sa konalo od 15. do 20. októbra paralelne v Bratislave a vo Zvolene. Bolo určené prevažne žiakom materských a základných škôl s vyučovacím jazykom francúzskym. V slovenskej verzii sa  projekt sústredil najmä na vzdelávanie o chutiach, objavovanie rozmanitého sveta maškŕt a dobrôt, a poznávanie toho čo je v ňom nielen dobré ale aj zdravé. 

Podujatie zahájil osobne francúzsky veľvyslanec Jean Marie Bruno v priestoroch hotela Mercure, kde privítal žiakov Základnej školy Podzáhradná a Francúzskej základnej školy. Po formálnom úvode dostal slovo Tomáš Sika, šéfkuchár hotela, ktorý žiakov zábavnou interaktívnou formou zaviedol do sveta chutí a vôní, kde si mohli pripraviť chutný desiatový sendvič alebo v predstihu vyzdobiť vianočné medovníky. Potom ich už čakal výborný obed pozostávajúci zo špecialít tradičnej slovenskej kuchyne.  

Program pokračoval počas celého týždňa a žiaci sa striedali pri najrôznejších aktivitách zážitkové vzdelávania - jedni piekli z kysnutého cesta, iní spoznávali rozmanité chuti ovocia a zeleniny, ďalší navštívili závod na výrobu jogurtov. Týždeň chuti vyvrcholil, ako inak, ochutnávkou francúzskych regionálnych špecialít. Dobrú chuť!    Marek Korňan

Dobrú chuť


Comments