Deň Zeme v Prírodovednom múzeu SNM

uverejnené 23. 4. 2013, 22:50 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 26. 4. 2013, 6:10 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Medzinárodný deň Zeme sa vo svete oslavuje 22. apríla. SNM Prírodovedné múzeum pri tejto príležitosti pripravilo v piatok 19. apríla podujatie pre školskú mládež spestrené o aktivity, ktoré vedú k novým poznatkom a uvedomeniu si ochrany prírody. 
Tejto akcie sa zúčastnili aj naši žiaci zo 4.B a 4.C triedy.

Okrem prehliadky celého múzea, sme mali možnosť formou zábavných a náučných kvízov, tajničiek ale i ukážok dozvedieť sa viac o dopade závažných klimatických zmien na živočíšstvo priamo v expozícii Zázrak prírody. V expozícii Klenoty Zeme sme získali informácie o sopkách a sopečných procesoch. Bol nám priblížený neobyčajný a tajuplný život aktívnych, spiacich i vyhasnutých sopiek ako je napr. Vezuv, Popocatépetl alebo naša Poľana. V objavovni na treťom poschodí nás čakali„Hooky“ a „Leo“ (psíkovia) s ich chovateľkou Lenkou, ktorá žiakom porozprávala o zodpovednosti a starostlivosti o psíkov, ale i o dogtrekkingu, musheringu.

Ďakujeme SNM za toto podujatie, za aktivity, za nové informácie a krásne zážitky!


Comments