Archív‎ > ‎Š. rok 2012-2013‎ > ‎

Akcie školy 2012-2013


DOD v Prezidentskom paláci

uverejnené 8. 7. 2013, 8:40 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 8. 7. 2013, 8:40 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Prezidentský palác otvoril svoje brány pre verejnosť aj v tomto roku. Triedy 4.B, 4.C využili túto jedinečnú príležitosť na Deň otvorených dverí, ktorý sa konal 21.6. 2013. V prezidentskom paláci si žiaci prezreli reprezentačné miestnosti, v ktorých pán prezident Gašparovič a pani Gašparovičová prijímajú rôzne návštevy a delegácie,  nazreli sme do pracovne a knižnice pána prezidenta, či si prezreli nádherné salóniky so starobylým nábytkom a lustrami. Všetky historické priestory sa nám páčili, no najviac nás očarila kaplnka s prekrásnym oltárom a nástennou maľbou.

V priestoroch nádvoria sme si prezreli policajné motorky a prezidentskú limuzínu. Policajti a vojaci hradnej stráže nám ukázali zbrane, dovolili nám vyskúšať si ich špeciálne oblečenie pri rôznych zásahoch. Na nádvorí sa konala aj autogramiáda športovcov a umelcov. Na nej sa zúčastnil aj prezidentský pár. Vzácne podpisy získali len niektorí žiaci, ktorí boli najvytrvalejší v dlhom rade.

Ďalšie atrakcie nás čakali v prezidentskej záhrade, kde vystupovali na veľkom javisku rôzni speváci, tanečníci, či umelci. V nafukovacom hrade sme sa poriadne vyšantili. Svoje športové zdatnosti sme si overili pri rôznych súťažiach. Nakoniec sme si zašportovali na veľkých trávnatých plochách záhrady.

Návšteva prezidentského paláca nám priniesla nezabudnuteľné zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. 

Koniec školského roka

uverejnené 28. 6. 2013, 15:24 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 28. 6. 2013, 15:24 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Exkurzia Ostrov Kopáč

uverejnené 23. 6. 2013, 8:12 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 23. 6. 2013, 8:12 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Posledná exkurzia našich deviatakov bola na Ostrov Kopáč. Prírodná rezervácia Ostrov Kopáč bola založená v roku 1976 a je súčasťou CHKO Dunajské luhy. Toto územie je unikátom stredoeurópskeho významu z dôvodu výnimočnej flóry stepného a lesostepného typu. 

Návšteva predškolákov v 1.C

uverejnené 20. 6. 2013, 8:09 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 6. 2013, 8:09 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Predškoláci z MŠ na Latorickej ulici sa prišli pozrieť k našim prvákom z 1.C. Šikovní prváci spolu s pani učiteľkou Majerčákovou im predviedli, čo všetko sa za rok naučili a tešia sa na niektorých v budúcom školskom roku.

Prvé detské mesto povolaní na Slovensku

uverejnené 20. 6. 2013, 7:43 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 6. 2013, 7:50 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

V stredu 19.júna sa boli pozrieť žiaci zo 6.B a 6.C v nákupnom centre Eurovea v Bratislave na interaktívnu výstavu so skutočným zážitkom „MOJE MESTO“

Projekt, ktorého odborným garantom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR je realizovaný pod záštitou primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. 

Deti sa po úvodnom slove mohli pozrieť do 11-tich domčekov, ktoré reprezentujú určité povolania. Deti tak mali možnosť zistiť, aké je byť zdravotnou sestrou, autolakérnikom, alebo pokladníčkou v drogérii, čo musí vedieť logista, mechatronik, programátor, alebo vodár vodárenskej spoločnosti. Mohli si preveriť manuálnu zručnosť a svoje znalosti ukázali aj v kvíze, v ktorom prezentovali jednotlivé povolania.

Návšteva v Atlantise

uverejnené 20. 6. 2013, 7:35 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 6. 2013, 7:47 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

V utorok 18.júna navštívili chlapci a dievčatá z tried 6.B a 6.C zábavné vzdelávacie centrum Atlantis na bratislavskej Kolibe. 
Cieľom centra je popularizovať vedu zábavným a hravým spôsobom. Deti sa na vlastné oči mali možnosť presvedčiť, ako fungujú niektoré fyzikálne javy a zákony. Pozreli sa, ako vyzerá svet spoza veľkej bubliny a ako vzniká púštna búrka alebo zemetrasenie, unikátny Van de Graaffov 

generátor ukázal, čo dokáže elektrina. Posledným zážitkom v Atlantise bolo „Tutanchamón Museion“. Deti sa vrátili v čase do starovekého Egypta, stretli sa s bohom posmrtného života Osirisom a múmiou Tameri na obrade v jej hrobke.

Múzeum obchodu

uverejnené 13. 6. 2013, 12:04 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 13. 6. 2013, 12:04 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

V stredu 12.júna navštívili žiaci zo 6.B a 6.C Múzeum obchodu v Podunajských Biskupiciach na Linzbothovej ulici. Stála expozícia bola slávnostne otvorená v decembri roku 2005. Budova múzea pochádza z polovice 18.storočia, je to pôvodná vidiecka kúria s parkom, ktorá bola prestavaná a rozšírená v 2.polovici 19.storočia. 

V múzeu, ktoré zhromažďuje a odborne prezentuje hmotné doklady a písomnosti o vývoji obchodu, pohostinstva a cestovného ruchu na Slovensku, si deti najprv vypočuli odborný výklad o jeho histórii a základnom poslaní. A potom už nasledovala prehliadka, pri ktorej deti videli napríklad starodávne pokladnice a váhy alebo obchod so zmiešaným tovarom, v ktorom mohli nakupovať ich praprababky. 

Indiánska ŠVP 2.turnus

uverejnené 10. 6. 2013, 23:11 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 18. 6. 2013, 11:28 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

SOBOTA 1.6.
Do INDIÁNSKEJ ŠKOLY V PRÍRODE nám cesta veľmi rýchlo ubehla. Ani sme sa nenazdali, už sme boli aj ubytovaní a mohli sme ísť preskúmať okolie. Samozrejme, že večer nechýbali hry a súťaže, ktoré nás unavili. Tak sme si pekne večer ľahli do postielok, aby sa nám snívali krásne sny o tom, čo nás v tatranskej prírode ešte čaká.
Milí rodičia, máme sa tu perfektne ! Posielame Vám veľa pusiniek ! Vaši Indiáni 

NEDEĽA 2.6. 
Slniečko nás zobudilo a ako správni indiáni sme si vyrobili čelenky a vybrali sme sa na ďalšie spoznávanie okolia. Po obede sme sa začlenili do indiánskych kmeňov. Nechýbal ani spev a široko ďaleko bolo počuť našu indiánsku hymnu. Čo nám ešte patrí k spevu? Predsa tanec a preto si všetky indiánske kmene vymysleli svoje tance. Samozrejme sme sa aj hrali a súťažili, až kým nám slniečko nedalo dobrú noc. 

PONDELOK 3.6. 
V nedeľu sme začali deň s oslavou narodenín, ktoré mala naša indiánka Elza a dnešný deň sme pokračovali v oslavovaní menín našich indiánok Karolínok.Indiánsky deň pokračoval precvičovaním si orientácie na mapke. Obed bol vynikajúci a pán kuchár dával jednu dupľu za druhou. Poobede indiáni pokračovali v súťažiach, za ktoré dostali pierka na svoje čelenky. Večer indiáni hľadali indiánov, ktorí majú talent a nebolo ich málo. Super deň sme ukončili našou indiánskou hymnou. 

UTOROK 4.6.
Dnešný deň nás síce slniečko nezobudilo, ale po raňajkách sa nám ukázalo. Keďže počasie je premenlivé a zaujímalo nás, ako sa tvorí predpoveď počasia, tak sme sa dnes išli pozrieť do GEOFYZIKÁLNEHO ÚSTAVU SLOVENSKEJ AKADÉMIE VIED, METEOROLOGICKÉHO OBSERVATÓRIA V STAREJ LESNEJ, kde sa zabezpečuje meranie základných meteorologických prvkov (teplota, tlak a vlhkosť vzduchu, množstvo a intenzita zrážok, rýchlosť a smer vetra). Po obede nám počasie dovolilo, aby sme mohli súťažiť o indiánske pierka v rôznych športových disciplínach. Pekný deň sme ukončil indiánskym tancom a spevom.

STREDA 5.6.
Slniečko nás ráno zobudilo a po raňajkách nám ukázalo cestu do Tatranskej Lomnice, kde sme si išli pozrieť MÚZEUM TANAPU. Tam sme sa oboznámili s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Poobede prišiel čas na výrobu indiánskych náhrdelníkov a výrobu totemov. Ako každý deň, nechýbali ani hry na čerstvom vzduchu. Večer sme si precvičili svoje hlavičky makovičky vedomostným testom.

ŠTVRTOK 6.6.
6. deň v ŠvP bol dňom výletu. Hneď po raňajkách a gratulácií k narodeninám indiánovi Nicolasovi sme sa vybrali pozrieť jazero Štrbské pleso. Tatranskou električkou nám cesta ubehla veľmi rýchlo. Pozreli sme si aj skokanské mostíky. Samozrejme nevynechali sme stánky so suvenírmi a nakúpili sme rôzne darčeky na pamiatku, nielen pre seba! Cestou na hotel nám krásne svietilo slniečko a dovolilo nám, aby sme sa pred spánkom vonku pohrali.

PIATOK 7.6.
Slniečko nás pošteklilo a zobudilo, aby sme sa po raňajkách mohli vybrať na našu poslednú turistickú vychádzku do Tatranskej Lomnice. Poobedie bolo venované baleniu a keďže sme boli šikovní, nechýbali ani hry vonku na trávičke. Večer sme mali prekvapenie v podobe rozlúčkovej torty. Samozrejme nesmelo chýbať ani záverečné vyhodnocovanie všetkých indiánskych súťaží, k tomu trošku spevu a tanca. Na úplný záver nechýbala ani naša hymna a ňou sme sa rozlúčili s INDIÁNSKOU ŠvP.

Dejepisná projektová súťaž

uverejnené 8. 6. 2013, 22:18 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 8. 6. 2013, 22:18 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Každoročne na našej škole organizujeme dejepisnú projektovú súťaž. V tomto školskom roku sa zapojili hlavne žiaci 5.A triedy. Najkrajší projekt vytvorili žiačky z 5.A - Martina Prelovszká a Laura Stepanovičová s modelom Tádž Mahal.

Maskoti z CK Azad

uverejnené 5. 6. 2013, 10:26 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 11. 6. 2013, 10:29 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

1-10 of 62