Archív‎ > ‎Š. rok 2011-2012‎ > ‎Oznamy 2011-2012‎ > ‎

Deň učiteľov- 28. marec

uverejnené 27. 3. 2012, 3:07 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 2. 4. 2012, 11:28 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Deň učiteľov 2012

Deň učiteľov 2012
28. marca, v deň narodenia Jana Amosa Komenského, máme vzácnu príležitosť vzdať úctu všetkým učiteľom. Aj keď to tak vo svete a na Slovensku možno nevyzerá, výchova a vzdelávanie mladých ľudí patrí a vždy bude patriť k pilierom spoločnosti.

Rukami pedagógov prechádza mnoho detí, ktoré sa stávajú súčasťou jeho života. Podobne, ako sa učiteľ stáva súčasťou ich života. Určite si každý z nás spomenie aspoň na jedného učiteľa, ktorého obdivoval za jeho prácu, prístup a odhodlanie naučiť nás nielen informácie, ale aj vštepiť nám morálne zásady. Aj keď si to mnohí neuvedomujeme, učiteľ v našich životoch zanecháva trvalú stopu.

S vyučujúcim sa nestretávajú iba žiaci, ale aj ich blízki. Mená pedagógov poznajú rodičia či starí rodičia, ktorí majú záujem spoznať svet svojho dieťaťa. Nie je totiž pre rodičov väčšou radosťou, keď vidia svoju ratolesť nadšenú zo školy a z učenia sa. A práve na tom má veľkú zásluhu učiteľ.

V týchto dňoch máme priestor na poďakovanie sa všetkým Vám, učiteľom, za zodpovednú a namáhavú prácu, ktorú dennodenne vykonávate. Vzdaním vďaky, úcty a uznania Vám chceme dodať silu pri ďalších krokoch a snahách v práci s budúcou generáciou. 

Ďakujeme Vám za Vašu každodennú prácu, za hodiny strávené za katedrou, čas pri opravovaní písomiek a príprav na hodinu. Do ďalšej práce Vám želáme nielen veľa trpezlivosti so žiakmi, rodičmi, ale aj veľa energie, entuziazmu, ale najmä: aby sa Vaša práca stretla s morálnym ohodnotením zo strany spoločnosti.

Slová vďaky ukončíme citátom Karla Jaspersa: "Osud spoločnosti je determinovaný tým, ako si váži učiteľov."

http://www.skolskyportal.sk/clanky/den-ucitelov-2012

Comments