Návšteva Brna

uverejnené 13. 11. 2011, 6:00 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 14. 11. 2011, 7:30 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
V dňoch 10. a 11. novembra 2011 navštívili žiaci našu partnerskú základnú školu na Mutěnickej ulici v Brne. Cieľom návštevy bolo udržiavanie spolupráce medzi školami, spoznávanie iných školských systémov, priateľské, športové zápasy vo florbale a nadviazanie kamarátskych vzťahov...
Pri príchode do školy nás privítala p. zástupkyňa Zdenka Čechová, ktorá nás oboznámila s programom návštevy. Po malom občerstvení zaviedla našich chlapcov do interaktívnej učebni, aby ich pani učiteľka oboznámila s e-learningom a aby si sami vyskúšali riešiť zaujímavé testy, krížovky v anglickom jazyku na počítačoch. Následne na to zohrali chlapci prvý zápas vo florbale, ktorý vyhrali.
Po výdatnom obede nás p. učiteľ Boudný s p. učiteľkou Böhmerovou sprevádzali po historickom centre Brna. Prezreli sme si katedrálu Petra a Pavla na Petrove, historické uličky a námestia a na záver sme navštívili hrad Špilberk, kde sme si prezreli „ Kastematy“- historické väzenie, ktoré zriadil v roku 1783 cisár Josef II. Prehliadku mesta sme zavŕšili návštevou nákupného centra, kde sme sa navečerali, niečo si kúpili a odobrali sme sa na stredoškolský internát, kde sme prenocovali.
Ráno nás čakali v základnej škole raňajky a mohol sa začať odvetný zápas. Tento sme prehrali, takže to skončilo 1: 1 na zápasy. Nakoniec sme si zahrali futbal, v ktorom sme znovu zvíťazili.
Na vyhodnotenie zápasov i návštevy prišli aj poslanci z miestneho zastupiteľstva, ktorí nám odovzdali pamätný pohár, čokoládové medaily a drobné darčeky. Rozlúčiť sa s nami prišla aj pani riaditeľka školy p. Ilona Sokolová.

Po obede sme si ešte oddýchli v interaktívnej učebni pozeraním animovaného filmu a následne odcestovali vlakom do Bratislavy.
Aj touto cestou sa chceme poďakovať Združeniu rodičov našej školy, ktorí nám túto návštevu umožnili a zafinancovali.
Poďakovanie patrí aj chlapcom, ktorí nás reprezentovali a pani učiteľkám, ktoré ich sprevádzali: L. Valjent 6.A, B. Bukva 7.A, M. Gottschall 7.A, M. Lupták 7.A, R. Lazový 7.A, M. Viskup 7.A, M. Slezák 7.B, A. Čierny 8.A, J. Červenák 8.B, p. uč. V. Mintálová, p. uč. S. Dadajová a p. zástupkyňa G. Fajnorová.

 

Comments