Muzikál v bábkovom divadle

uverejnené 25. 1. 2012, 11:07 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 26. 1. 2012, 8:21 používateľom Miroslav Podzáhradná ]


Dňa 25.1. 2012 navštívili žiaci 4.A, 4.B a 4.C triedy Bábkové divadlo na Dunajskej ulici. Prostredníctvom rozprávok zo starého Prešporku sa deti preniesli do 19.storočia na Hlavné námestie. Príbeh vychádzal z povesti o vzniku Rolandovej sochy a jej zázračnej sile. Herci vtiahli žiakov do deja formou muzikálového predstavenia. Veselé príbehy z meštianskeho prostredia boli dotvorené príjemnou hudbou a žartovnými pesničkami. Herci, bábky i samotná hudba dotvárala čaro povesti o starej Bratislave. Žiaci štvrtých ročníkov si takouto hravou formou rozšírili vedomosti z čítania i z hudobnej výchovy.


František Malec - Vladimír Zetek: O Rolandovej soche zaľúbených
Z príbehov zo starej Bratislavy nám divadelný škriatok Babradlo porozprával príbeh o láske chudobného prešporského študenta k slúžke bohatej meštiackej vdovy a o zázračnej soche Rolanda na hlavnom námestí. Dozvedeli sme sa tiež o bratislavskom hasičskom zbore a jeho veliteľovi Ferdinandovi Martinengovi.


Comments