Jazykový pobyt v Anglicku

uverejnené 26. 3. 2012, 6:37 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 1. 4. 2012, 3:02 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

"Chceme sa zlepšovať v anglickom jazyku a poznávať život a kultúru ľudí žijúcich v anglicky hovoriacich krajinách".

Aj toto sú dôvody, pre ktoré sme už po druhýkrát navštívili zem jej veličenstva kráľovny Alžbety II. Jazykový pobyt sme pripravili v spolupráci s CK Student Agency v Brne. Príprava bola zdĺhavá a náročná, ale nakoniec 23 žiakov našej školy dňa  17.3.2012 pod vedením p. uč. Dadajovej a p.uč. Mintálovej nasadli do autobusu, aby po prekonaní dlhej cesty vystúpili v historickom kúpeľnom mestečku Bath na juhozápade Anglicka.

Celý týždeň bol nabitý bohatým programom. Výuka v jazykovej škole pod vedením skúsených britských lektorov bola určite motivujúcim zážitkom pre žiakov. Žiaci absolvovali 9 lekcií a ich snaha bola odmenená získaním jazykového certifikátu. Dopoludňajšie vyučovanie popoludní vystriedali výlety do okolitých zaujímavých miest. Navštívili sme univerzitné mesto Oxford, kde si žiaci mohli prezrieť, okrem iného, aj jedáleň Harryho Pottera. Bristol nám ponúkol historické múzeum na lodi, ktoré zaujalo hlavne interaktívnymi úlohami, dobovým zariadením a voskovými figurínami, ktoré imitovali život na lodi. Stonehenge nás zaviedol ďaleko do histórie a prinútil nás premýšľať o tom, ako a prečo vlastne ľudia stavali takéto stavby. Okrem toho to boli staré katedrály a opátstva, ktoré pútali našu pozornosť. Posledný deň nášho pobytu bol venovaný hlavnému mestu Londýn. Navštívili sme tie najkrajšie miesta Londýna, Britské múzeum a Národnú galériu. Unavení, ale plní dojmov a zážitkov, sme večer nasadli do autobusu, aby sme sa 24.3.2012 vrátili domov, k svojím rodinám.

K celkovej spokojnosti určite prispela aj pochvala našich detí v škole a v rodinách, čo je tou najlepšou odmenou za našu tvrdú celoročnú prácu na vyučovacích hodinách.


Veľká vďaka patrí aj pani učiteľke Dadajovej a Mintálovej za celú organizáciu 
jazykového pobytu !!!

Comments