ŠKOLA V PRÍRODE KRPÁČOVO

uverejnené 20. 5. 2012, 15:08 používateľom Alena Bednárová   [ aktualizované 28. 5. 2012, 11:32 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Všetky fotografie zo ŠvP dostane každý škriatok napálené na CD.

25.-26.5. PIATOK A SOBOTA  Dni v ŠvP boli spojené s balením, vyhodnocovaním súťaží a záverečnou karnevalovou diskotékou, na ktorej sme si zvolili aj  MISS a MISS-ák škiatkovskej ŠvP. Posledný deň nám uletel veľmi rýchlo a naše škriatkovké izbičky sme prenechali ďalším škriatkom, ktorým sme zakývali do autobusu nasadli a do Bratislavy šťastne pricestovali. Všetci škriatkovia ďakujú pani učiteľkám, vychovávateľkám a pani zdravotníčke za krásne dni v škole v prírode, ktoré boli plné zážitkov.

24.5. ŠTVRTOK - Neuveriteľné, ale opäť ideme na výlet ! Hurááá!  V tvorivých dielňach sme sa naučili vyrábať papier. Po desiatej  všetci,  nasadaaaaať ! Dnes bola na programe Čiernohronská železnica, úzkokoľajná lesná železnica s rozchodom 760 mm, ktorá premáva na trase ChvatimechHronecČierny BalogVydrovo v Slovenskom rudohorí. V roku 1982 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Čiernohronská železnica bola v roku 2011 tiež vyhlásená za jeden zo siedmych divov Banskobystrického kraja. No a večer ? Predsa vírivka!  Ďalší úzasný deň za nami. 

23.5. STREDA - Krásny slnečný deň, deň stvorený na ďalší výlet. Cieľ : Banská Bystrica. Po odpočinku hry a súťaže pred hotelom a na záver dňa vlatnoručne upečené špekačky. Čo môže byť lepšie ?  Dobrú noc, rodičia !  Vaši Škriatkovia

22.5. - Utorok  Škola v prírode doslova a dopísmena - matematika, slovenský jazyk, prírodoveda, dokonca aj výtvarná výchova... a veľa, veľa slniečka. Všetko tak, ako má byť. A poobede škriatkovské hry a súťažeV súbore fotografií školy v prírode nové zachytené zážitky. Všetci škriatkovia sú v poriadku a pozdravujú rodičov.

21.5. - Pondelok Aj dnešný deň nás slniečko zobudilo a úsmev nám vyčarovalo. Po raňajkách sme absolvovali  túru na Tále, kde sme  všeličo nové objavili, hudobným nástrojom sa nám stala tráva, na ktorej sme pískali a koncertovali. Poobede sme absolvovali športové súťaže, ktoré boli, ako inak napínavé a ocenené. Veľký deň v ŠvP  bol pre  Karinku a Sabinku, ktoré mali narodeniny. Pripravili sme im aj malé tortičky a spoločne sme im zagratulovali. Pretože dnešný deň bol náročný, večer sme si dopriali bublinky vo vírivke, po ktorých sa nám očká zatvorili hneď.   Škriatkovia :)       

Nové fotky sú pridané k súboru fotografií školy v prírode.

20.5. - Nedeľa  Do druhého dňa v ŠvP nás prebudilo krásne slniečko. Hneď sme vyskočili z postieľok a napapaní, po raňajkách, sme sa vybrali skúmať okolie: Boli sme aj pri jazierku, kde sme našli aj kamarátku jašteričku. Poobede sme si vytvorili nasledujúce rodinky škriatkov- Počítačíkov, Čikmankov, Kýblikov, Futbalíkov, Siláčikov, Šmolkov, ktoré hneď aj začali súťažiť a lampášiky vyhrávať. Aby sme si mali kde naše lampášiky uložiť, večer sme si na ne vyrobili mešce. Fandili sme aj našich hokejistom a i keď nevyhrali, zo striebra sme sa všetci veľmi tešili. Po celom krásnom dni sme išli do postieľky a mesiačik nám zakýval na dobrú noc. Škriatkovia pozdravujú rodičov.

V sobotu 19.mája 2012 do autobusu pred školou nastúpilo 60 detí z tried I.stupňa 2.AB a 4.AC  Keď sme sa usadili a rodičom zamávali, cesta do "ŠKRIATKOVSKEJ ŠvP" sa mohla začať. Cesta nám rýchlo ubehla, ani sme sa nenazdali a už sme zabrzdili pred hotelom BIOTIKA v Krpáčove. Hneď sme sa nasťahovali do škriatkovských izieb. Po dobrej večeri sme si všetky veci vybalili a jedným očkom aj našim hokejistom fandili a pri každom góle kričali. Povedali sme si aj základné pravidlá pre škriatkov, ktoré musia všetci škriatkovia dodržiavať. Potom  sme sa už len poumývali, do perinky zabalili a sníček krásny prišiel hneď. Pekný deň želajú škriatkovia :)

ŠvP 19.-26.5.2012 KRPÁČOVO


Comments