Šaliansky Maťko - školské kolo

uverejnené 13. 2. 2011, 6:48 používateľom ZŠ Podzáhradná   [ aktualizované 13. 2. 2011, 6:49 používateľom Miroslav Podzáhradná ]

Aj v tomto školskom roku sa žiaci 1.stupňa stretli, aby si pripomenuli vzácneho človeka- spisovateľa J.C.Hronského. Na jeho pamiatku sa koná každý rok súťaž v prednese povestí Šaliansky Maťko. Žiaci 3.A, 4.C a 3.B triedy súťažili v sviatočnej vianočnej atmosfére a do vianočných veršov, piesní a tancov rozvinuli nitky povestí známych slovenských i svetových autorov. Prostredníctvom povestí sme sa dostali do dávnych čias, kedy ožívali čerti, kameň sa menil na zlato, hodiny odbíjali tajomnú polnoc, lesné žienky tancovali v lesoch, pltníci sa stretávali s vodníkmi. A bolo to krásne počúvanie príbehov, ktoré ožili prostredníctvom povestí.

A samozrejme nebola by to súťaž, keby sme nemali aj víťazov. V 1.kategórii sa na prvom mieste umiestnili dve žiačky z 3.A triedy, a to Karin Holocsiová a Sabina Holocsiová. V 2.kategórii sa na 1.mieste umiestnil žiak 4.C triedy Adam Rajčáni. Do okresného kola postúpili len žiaci, ktorí obsadili prvé miesta. Dúfame, že nás budú úspešne reprezentovať aj v okresnom kole.

Comments