Majstrovstvá okresu v ľahkej atletike

uverejnené 26. 5. 2011, 1:50 používateľom Alena Bednárová   [ aktualizované 9. 6. 2011, 8:54 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
V pondelok 23.mája sa atletickom štadióne Mladá garda uskutočnili Majstrovstvá okresu v ľahkej atletike. Každú školu okresu Bratislava II mohli reprezentovať 10 -členné družstvá chlapcov a dievčat, ktorí súťažili v behu na 60 m, 300 m, 800 m - dievčatá a chlapci na 1000 m, v skoku do výšky a diaľky, v hodu kriketkou a vrhu guľou a celý pretek bol ukončený štafetami na 4 x 60 m. Ako každý rok, aj v tomto školskom roku išli naše dievčatá aj chlapci na majstrovstvá s cieľom vybojovať medaile a postup na krajské kolo.Tento školský rok sa súťaže zúčastnilo Športové gymnázium, ktoré je zamerané aj na ľahkú atletiku, preto podľa očakávania zvíťazili v kategórii chlapcov aj dievčat. Naše družstvá obsadili zhodne 2.miesto,  dievčatá len 43 bodov za družstvom gymnázia.