MDD na I. stupni

uverejnené 3. 6. 2011, 0:40 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 16. 6. 2011, 8:29 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
Dňa 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí zavítal opäť do našej školy maco z Wüstenrotu. Počas dopoludnia navštívil všetky triedy na 1. stupni, zablahoželal deťom k ich sviatku, rozveseľoval ich vtipnými príhodami a prekvapil darčekmi v podobe pier, bublifukov, zrkadielok a cukríkov. Malí „oslávenci“ mu na oplátku zaspievali, alebo zarecitovali.
Neskôr sa všetky deti presunuli do auly školy, kde na nich čakalo ešte jedno milé prekvapenie: divadelné predstavenie v podaní divadielka Haaf, pod vedením herečky Zuzky Haasovej. Rozprávka, ktorú mali možnosť vidieť, sa volala „Odvážny zajko“ na motívy Smelý Zajko od J. C. Hronského. Toto interaktívne predstavenie zaručilo množstvo živej hudby, tancov, pesničiek a deti vtiahlo do samotného deja.
Všetky pani učiteľky a vychovávateľky prajú našim deťom „radostné putovanie“ po ceste smelosti, odvážnosti, bystrosti a slušnosti ako bola aj zajkova cesta v rozprávke.

Comments