Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci

uverejnené 13. 6. 2011, 1:01 používateľom Alena Bednárová   [ aktualizované 14. 6. 2011, 4:25 používateľom Miroslav Podzáhradná ]
 

Prezidentský palác otvoril svoje brány pre verejnosť dňa 10.6. 2011. Triedy 3.A, 6.A, 6.B využili túto jedinečnú príležitosť dostať sa do Prezidentského paláce a prezrieť si miestnosti, v ktorých pán prezident I. Gašparovič prijíma návštevy, podpisuje rôzne dekréty, študuje a píše listiny i miestnosti pani Gašparovičovej. Páčili sa nám historické priestory, prezreli sme si medaily, vzácne obrazy a nábytok. V priestoroch paláca nás čakali prezidentské limuzíny, či policajné motorky. Veľmi sme sa potešili, že sme si mohli vyskúšať oblečenie i zbrane ochrankárov, policajtov a vojakov hradnej stráže. Na nádvorí sa konala aj autogramiáda, na ktorej sa zúčastnil prezidentský pár, za športovcov – Marek Hamšík, Tomáš Surový, Marek Čech a J. Gantnerová. Vzácne podpisy získali len naše dievčatá, ktoré mali veľkú trpezlivosť v dlhom rade.
Ďalšie vynikajúce atrakcie nás čakali v prezidentskej záhrade – skákanie v nafukovacom hrade, maľovanie na tvár, vystúpenie rôznych súborov a samozrejme také hudobné osobnosti ako Dominika Stará a Martin Chodúr.
Návšteva prezidentského paláca, koncerty a stretnutia so športovcami, politikmi a spevákmi v prezidentskej záhrade -bude patriť medzi nezabudnuteľné dni v našom živote.


II.STUPEŇ  V PREZIDENTSKOM PALÁCI   Po upršanom týždni vykuklo v piatok ráno slniečko. Najviac sa tomu potešili naši šiestaci a tretiaci, lebo sa chystali na Deň otvorených dverí do Prezidentského paláca. 10.6.2011 ich čakal veľmi zaujímavý program. Najprv si pred palácom poprezerali historické autá, dokonca v jednom sa mohli vyfotografovať vďaka dobrosrdečnému pánovi-majiteľovi auta, ktorý deťom porozprával i čo-to z histórie ostatných vozidiel.Potom si pozreli vystúpenie útvaru Čestnej stráže prezidenta SR, vypočuli si koncert Vojenskej hudby prezidenta SR, pobavilo ich vystúpenie mažoretiek /s ktorými sa neskôr niektorí aj vyfotografovali/, zúčastnili sa na autogramiáde známych športovcov a podpisy získali aj od pána prezidenta a jeho pani manželky. Keď si prezreli aj prezidentský palác, šli si pozrieť program do záhrady paláca.
Stretli sa tam z deťmi z celého Slovenska. Bol to pre nich zážitok, na ktorý budú určite spomínať celý život.                                                                                                 Mgr.Oľga Novotná

Prezidentský palác VI.B 10.6.2011


Comments