Vianočné predstavenie

uverejnené 18. 12. 2016, 11:11 používateľom Dana Palčeková
Vianoce. S týmto sviatkom sa automaticky spája slovo rozprávka. A v našej škole sa už stalo zvykom, že keď rozprávka, tak jej dramatizácia , a to v anglickom jazyku. Tento rok sme opäť siahli na klasiku a v našom respíriu ožil podmorský svet, v ktorom žila
Ariel - malá morská víla
Hans Christian Andersen, autor tejto rozpávky , by mal z našich žiakov radosť. Ariel spievala nádherne, morské víly, rybičky i ostatné morské potvorky s chuťou tancovali. Dialógy boli vtipné, kostými krásne. Dej sa odohrával pred krásnymi kulisami vytvorenými šikovnými rukami bývalých i súčasných žiakov  Účinkujúci si uživali predstavenie a počas nácvikov a prezentácie  všetci 34 vytvorili jeden tím, kde jeden druhému doprial a tešil sa z jeho úspechu. Predstavenie bolo v podaní žiakov 5. až 9. ročníka. Počiatočnú trému vystriedalo úsilie, podať čo najlepší výkon. Žiaci sa predstavili v 4 predstaveniach. Tri z nich boli doobeda pre žiakov, ktorí sa učia anglický jazyk  t.j. pre 3. - 9. ročník. Posledné - štvrté predstavenie sa odohralo v podvečerných hodinách v krásne vianočne vyzdobenej a osvetlenej škole. Bolo určené pre rodičov, pozvaných hosti, priateľov školy, bývalých žiakov a verejnosť. Pre každého z nich bol pripravený  malý darček, vianočné želanie i občerstvenie. A všetci prišli v hojnom počte a mohutným potleskom odmenili žiakov za ich námahu a chuť dokázať niečo navyše. Aby bolo predstavenie dokonalé, klaviristka hrala hudobný podmaz naživo, romatický tanečný pár dotvoril čarovnú atmosféru. Osvetlľovač bravúrne osvetľoval scénu. Tento projekt bol finančne podporený Nadáciou ZSE. Autorkou, dramaturgičkou, režisérkou, návrhárkou scény, kostymérkou, skrátka dušou celého projektu bola p. uč. RNDr. Alžbeta Hudáková CSc., ktorej za všetko ďakujeme. Dúfame, že bude mať v našej škole nasledovníkov a táto krásna vianočná tradícia nezanikne v budúcich rokoch.