Vianočná anglická besiedka 2. st.

uverejnené 24. 12. 2017, 12:25 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 1. 2018, 13:55 ]

Dňa 21.12.2017 sa na ZŠ  Podzáhradná uskutočnila Vianočná besiedka s myšlienkou „Láska víťazí“. Program si doobeda pozreli žiaci od 4. po 9. ročník a bývalí zamestnanci školy. Večer bol určený rodičom a rodinným príslušníkom. O nezabudnuteľný zážitok sa postaral pán učiteľ Marek Korňan, ktorý celý program moderoval a bol zároveň tvorcom celej myšlienky akadémie. Zakomponoval do nej nielen známe vianočné pesničky ako We wish you o Merry Christmas a Jingle Bells, ktoré zaspievali štvrtáci, ale aj tieňohru s myšlienkou Little Prince and Fox-  teda Malý princ a líška. Táto projekcia bola doplňovaná anglickým textom, ktorý herci iba počuli a podľa intuície vyjadrovali emócie a dej.

Rozprávkovým príbehom, ktorý nám pomohol znovu objaviť čaro Vianoc bol Red boots for Christmas teda Červené čižmičky na Vianoce. Príbeh bol sprevádzaným nielen projekciou mestečka ale aj videami, ktoré žiaci 6. a 7. ročníka nakrútili s pánom učiteľom. The Lazy Grasshopper and the Ants teda Lenivý lúčny koník a mravce bolo predstavenie, ktoré pán učiteľ nakrútil so žiakmi. Moderného ducha programu ešte viac umocnilo rappové vystúpenie sprevádzané graffitmi v podaní žiakov 7. a 9. ročníka. Zúčastnili sa aj ôsmaci a deviataci so scénkou What happened in our class before Christmas teda Čo sa stalo v našej triede pred Vianocami. Koniec programu bol venovaný 3-jazyčnému prevedeniu Silent night teda Tichej noci, ktorú zaspievali žiačky spolu s hudobným doprovodom.

Išlo naozaj o premyslené a multimediálne predstavenie, o čom svedčala zložitá technika, o ktorú sa starali Richard a Daniel Viskup. Z celého predstavenia sa niesla myšlienka priateľstva, solidarity, tolerancie a víťazstva lásky. Vďaka patrí pánovi učiteľovi Marekovi Korňanovi a všetkých účinkujúcim žiakom 4. až 9. ročníka.

Mgr. Lucia Branikovičová

(klikni na fotografiu a ukážu sa ti ďalšie)