Šport prekoná hranice

uverejnené 31. 10. 2017, 7:33 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 2. 11. 2017, 7:13 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt logo bratislavský samosprávny kraj

Na jeseň minulého roku vypísal Bratislavský samosprávny kraj projekty na podporu športu a mládeže pre školy bratislavského kraja. Naša škola sa chopila ponúknutej šance a zapojila sa do projektu: „Šport prekoná hranice“.

O dotáciu elektronicky požiadalo takmer 500 žiadateľov a naša škola bola úspešná. V projekte požadovala financie na vymaľovanie 2 telocviční, čo sa nám aj podarilo uskutočniť.

Súčasťou projektu bolo zorganizovanie ľubovoľných športových zápasov. Keďže dlhodobo udržujeme kontakt s priateľskou školou v Brne- so ZŠ Můtenickou, vyzvali sme na turnaj žiakov partnerskej školy.

V utorok 24. októbra sme na pôde našej školy privítali 20 žiakov a 2 pedagógov zo ZŠ Mutěnická za účelom športových zápasov. Po malom občerstvení začali hrať dievčatá turnaj vo vybíjanej, v ktorom porazili naše súperky. Po 10- minútovej prestávke zase moravskí chlapci zvíťazili v turnaji vo florbale nad našimi športovcami. Zápasy vyhodnotila a ocenenia udelila pani riaditeľka Heldová obom tímom. Malé darčeky odovzdala aj pedagógom zo ZŠ Mutěnická -p. učiteľke Bohmerovej a pánovi učiteľovi Musilovi.

Po výdatnom obede v školskej jedálni si brnenskí žiaci prezreli historické centrum Bratislavy - so sprievodom a odborným výkladom našej pani učiteľky Krausovej.

Bola to jedna z príjemných akcií, ktorá potvrdila samotný názov projektu, že šport naozaj dokáže prekonať hranice. Naše poďakovanie patrí organizátorom projektov zo samosprávneho bratislavského kraja ako aj našej partnerskej škole v Brne.

(klikni na foto a zobrazia sa ti ďalšie)