Školský výlet 5.B

uverejnené 26. 6. 2017, 11:11 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 26. 6. 2017, 11:13 ]

Vo štvrtok 22.júna boli deti z 5.B  na školskom výlete, na ktorý sa veľmi tešili. Už o 9 h čakali pred bránami Malkia Parku v Orechovej Potôni, ktorý bol otvorený v júni 2016. Cieľom parku je vytvoriť ideálne životné podmienky pre zvieratá, ktoré sú zachránené z cirkusov alebo z nevhodných pomerov v domácich chovoch. Deti boli prekvapené nielen krásnym prostredím, ale aj veľkým počtom predovšetkým mačkovitých šeliem, ale aj vtákov či opíc. Videli aj korytnačku, mohli si pohladkať kengury, ťavu, kozy aj somárika.

Ich druhou zastávkou bola Kostolná pri Dunaji, kde sa už niekoľko rokov nachádza chránené miesto pre tigra sibírskeho. Oáza sibírskeho tigra vytvára imitáciu prírodného prostredia – drevené pne, bazéniky s vodou, vyvýšené posedy, areál obklopený lesom, denný prídel mäsa a vitamínových prípravkov zaručuje tigrom  ideálne podmienky, v ktorých nie sú zvieratá stresované, netrpia psychickou záťažou, nudou, ale sú obklopené láskou. Deti videli statných samcov, ale aj hravé samice, vypočuli si zaujímavý výklad. Napriek veľkej horúčave deti odchádzali spokojné a obohatené o krásne nové zážitky.