Akcie školy‎ > ‎

Pirátska ŠVP 2.turnus- tretiaci

uverejnené 4. 6. 2018, 2:36 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 9. 6. 2018, 2:52 ]
1. deVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piratň: Nedeľa 3.6.

Prvý deň sme prežili veľmi intenzívne. Zo slnečnej Bratislavy cez upršanú cestu sme dorazili do Jasenskej doliny. Privítal nás  slabý dážď.
Po obede a vybalení sme sa vybrali na dvojhodinovú turistickú vychádzku. Po večeri sme si vysvetlili pravidlá správania sa v švp a vyšantili sa na lúke. Večer sme zaspávali so spomienkou na svoje rodiny a plní očakávaní, čo v tejto krásnej prírode zažijeme.

https://photos.app.goo.gl/QYOjGVt0U4TBQ8Wi2


2. deň: Pondelok: 4.6.
Druhý deň sa piráti delili do posádok, vyrábali si mešce na dukáty, aby sa mohli odplaviť na svoje plánované plavby. Na lodiach si zaspievali pirátsku hymnu a odplávali na more plné zážitkov. Na palube trénovali disciplínu, fyzické zručnosti a po práci si užili aj trošku zábavy.

https://photos.app.goo.gl/mra7zIeeInFmFVZx1


3. deň: Utorok: 5.6.

Aj tretí deň nám svietilo slniečko. Po vyučovaní a zdolaní rôznych pirátskych úloh sme 
prekonávali samých seba v turistike, spoznávali sme krásu Veľkej Fatry a samozrejme súťažili. Vysúťažili sme si aj prvé odmeny a diplomy, ktorým sa tešíme. Silu nám dodáva výborná strava, ktorú chvália aj tí najslabší jedáci. Čas nám zostal aj na zábavu.

https://photos.app.goo.gl/DXNIiRFBRVLmhh932


4. deň: Streda: 6.6.
V stredu sa piráti chystali na dlhú plavbu. Ráno si uctili svojich oslávencov a vyrazili na jemne rozbúrené more. V prístave Múzea Slovenskej dediny ich pokropil dážď. Do vriec si nabrali korisť vedomostí a odplávali do Martina. V Prírodovednom múzeu sa zoznámili so živou aj neživou prírodou, ktorú na svojich plavbách doteraz nevideli. Po zakotvení v prístave Brest sa strhla silná búrka. V daždi sa najlepšie spinká, tak si všetci trošku skôr ľahli do postelí.

https://photos.app.goo.gl/yjDidJm9q1Xa5R7y2

5. deň: Štvrtok: 7.6.

Vo štvrtok nám príroda opäť ukázala, kto je tu pán. Piráti sa museli prispôsobovať zmenám počasia. Zvládli to veľmi dobre. Keď večer prestalo pršať, piráti si pri ohníku opiekli špekačky a zaspievali si veselé pesničky.

https://photos.app.goo.gl/QcBH1es13jV3rvl02

6. deň: Piatok: 8.6
Posledný deň plavby pirátske posádky hodnotili jej úspešnosť. Zajtra dorazia do domovského prístavu. Zvládli pobaliť aj upratať svoj koráb, aby mohol vyplávať na ďalšiu plavbu, keď príde čas.  Tešíme sa na Vás a vidíme sa v prístave.

https://photos.app.goo.gl/Mw5eYZicfbfaP9nC9


7. deň: Sobota: 9.6.

Tak už sa tešíme na vás. Čakajte nás pred školou, už plávame domov.

Comments