Akcie školy‎ > ‎

Pirátska Škola v prírode: 1.turnus: 4.ABCD

uverejnené 21. 5. 2018, 7:32 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 5. 2018, 7:27 ]
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pirates
Pondelok 21.5. 

Hola, hola, dobrý deň všetkým doma! 
Hlásia sa piráti zo školy v prírode z penzióna Brest v Jasenskej doline pri Martine. Cesta nám rýchlo ubehla, ani sme sa nenazdali a autobus zastavil pred penziónom Brest v Jasenskej doline pri Martine. Privítala nás prekrásna príroda a výborný obed. Veľmi šikovne sme sa ubytovali do izieb a čakali na piráta Dlhofúza, ktorý nás oboznámil s Vnútorným poriadkom Švp. Zaspievali sme si pirátsku hymnu a rozdelili sa do pirátskych družstiev. Vytvorili sme si mešce, do ktorých zbierame zlaté dukátiky. Po obede sme si na turistickej vychádzke prezreli okolie a spoznávali les, o ktorom sme sa učili na prírodovede. Niektoré byliny, kríky a stromy sme s ľahkosťou pomenovali a popísali. Večer nás čaká zoznamovací večierok, skoro sa Vám ozveme! Všetkých pozdravujeme a bozkávame. 
Piráti z penzóna Brest v Jasenskej doline a kapitán Dlhofúz. 

(klikni na fotografiu a otvoria sa ti ďalšie)


Utorok:  22.5. 

Do druhého dňa našej pirátskej školy v prírode nás zobudilo usmievavé slniečko. Po osobnej hygiene, rannej rozcvičke a raňajkách sme si na vyučovaní zopakovali matematiku a slovenský jazyk pomocou pirátskych pracovných listov. Po dvoch vyučovacích hodinách sme sa učili v prírode. Na Rozprávkovom turistickom chodníku sme si zopakovali vedomosti o ľudových rozprávkach a spoznávali sme rastliny a živočíchov Veľkej Fatry, za ktoré sme získavali dukáty. Mešce sa nám pomaly napĺňajú. Držte nám palce! Po obede a odpočinku nás čakal Pirátsky orientačný beh so zdolávaním rôznych prírodných prekážok. Večerný program nám spríjemnilo opekanie pri pirátskych pesničkách. 
Veselo sa tu bavíme, všetko pekne spapkáme, poslúchame a všetci sme zdraví. Pozdravujeme doma - hola, hou! Vaši piráti z Jasenskej doliny a kapitán Dlhofúz.

https://photos.app.goo.gl/dXTcdraMhkfoqUQt2

Streda: 23.5.

Stredy sa naši piráti nevedeli dočkať. Nastal pre nich veľmi očakávaný deň – celodenný výlet do Múzea  slovenskej dediny v Martine a prírodovedného múzea Andreja Kmeťa. Výlet bol veľmi poučný a zanechal v pirátoch nezabudnuteľné zážitky. Po náročnom dni nám pani učiteľky a vychovávateľky pripravili nočný pochod s baterkami. Piráti to zvládli na jednotku a bez plaču. Máte nám čo závidieť! Skoro sa ozveme.

Vrúcne pozdravy a objatia posielajú Vaši piráti a kapitán Dlhofúz, obliehajúci okolie Jasenskej doliny.

https://photos.app.goo.gl/3Fqr9Ni9e02TUYjH3

Štvrtok: 24.5.

Štvrtého dňa sa naši malí piráti nevedeli dočkať. Nastal deň, keď sa dozvedeli ako obstáli v jednotlivých súťažiach. Vyhodnotili sa vedomostné, športové, výtvarné či pirátske súťaže. Samozrejme nechýbala ani súťaž - MISS a MISS-ák ŠvP. Pani vychovávateľky vyhodnotili čistotu kajút. Po odovzdaní diplomov, pekných cien a zaspievaní pirátskej hymny sme sa pobalili a tešíme sa na plavbu domov. 😊😊😊

Ďakujeme rodičom za veľké množstvo sponzorských darov aj za milé ďakovania za starostlivosť o ich malých pirátov. Dúfame, že sa im v Pirátskej Švp páčilo a budú na ňu dlho príjemne spomínať. Všetky nafotené fotky dostanú piráti na CD.


https://photos.app.goo.gl/rQVYB0jD18kDjlo93

Piatok: 25.5.

Piráti sa šťastne doplavili domov, kde ich vítali rodičia.


Comments