Expert Geniality Show

uverejnené 4. 12. 2016, 7:56 používateľom Dana Palčeková
Pre nás tohtoročná novinka : EXPERT GENIALITY SHOW od Talentídy (ktorá organizuje aj Všetkovedka, Matematického klokana, Maksa,...) sa konala 1.decembra. Je to celoslovenská súťaž, v ktorej si zmerali sily s ostatnými žiakmi (6. - 9. ročník) v dvoch témach, ktoré si sami zvolili. Vyberať si nemuseli vopred, ale až počas súťaže, keď si prezreli otázky vo všetkých témach. Na výber mali: DEJINY, UDALOSTI, UMENIE alebo DO YOU SPEAK ENGLISH? alebo MOZGOLAMY alebo TAJOMSTVÁ PRÍRODY alebo SVETOBEŽNÍK. Naši žiaci, ktorí sa zapojili do tejto súťaže si najčastejšie vyberali tému Mozgolamy. Okrem zaujímavých otázok bola pre žiakov netradičnou výzvou v odpoveďových hárkoch možnosť "som si istý". Pokiaľ tak označili správnu odpoveď, získali aj bonusové body, pokiaľ tak označili nesprávnu odpoveď odčítali sa im trestné body, teda žiaci museli taktizovať. Radi sme sa zapojili do niečoho nového a sme zvedaví na výsledky, ktoré budú zverejnené 22.12.2016.