English News

uverejnené 24. 6. 2018, 4:47 používateľom Martina Musilová   [ aktualizované 24. 6. 2018, 4:48 ]
Prinášame novinky zo sekcie cudzích jazykov. V priebehu apríla a mája sme zrealizovali dve podujatia na podporu výučby AJ.

Piatok 25.5. prebehlo súťažné kolo 1. ročníku Extensive Reading Competition (Čitateľská súťaž v AJ). Žiaci 4. - 8. ročníka, ktorí si objednali alebo vypožičali anglické čítanky, mali možnosť si overiť svoje čitateľské zručnosti v riešení testových a tvorivých úloh. Na najlepších vo svojej kategórii čakajú vecné ceny...

Ďalší piatok 8.6. sme vyrazili so žiakmi 7. ročníka, ktorí si zvolili predmet Konverzácia v anglickom jazyku, do Auparku a Sadu Janka Kráľa, kde sme si namiesto záverečného testu zahrali interaktívnu komunikačnú hru Speak English Only. Cieľom hry bolo zistiť na mieste informácie rôzneho druhu a aktívne nadviazať kontakt s okolo idúcimi s podmienkou rozprávať pri tom výhradne po anglicky! Súčasťou hry bol aj tzv. peer evaluation - spôsom vzájomného hodnotenia rovesníkov.