Deň župných škôl

uverejnené 9. 10. 2019, 7:42 používateľom Martina Musilová

Naši deviataci sa dňa 4.10.2019 zúčastnili prezentačného podujatia Deň župných škôl. Cieľom podujatia bolo spropagovanie stredného školstva, najmä odborného vzdelávania v bratislavskom regióne.

Žiaci mali možnosť vidieť, aké stredné školy ponúka bratislavská župa, ale najmä porozprávať sa priamo s pedagógmi i študentmi týchto škôl o možnostiach štúdia a vidieť ukážky ich zručností. Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl bol počas dňa na pódiu pripravený aj sprievodný program, o ktorí sa postarali hlavne samotní študenti prezentujúcich sa škôl. Súčasťou programu boli hudobné, tanečné a spevácke vystúpenia, prezentácia viazania kytíc, kynologická ukážka, ukážka sebaobrany či prezentácia športovej prípravy. Dúfajme, že účasť na tomto podujatí im pomôže pri ich náročnom výbere tej správnej strednej školy.