Dejepisná exkurzia ku dňu 300. výročia narodenia Márie Terézie

uverejnené 10. 5. 2017, 11:24 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 11. 5. 2017, 6:03 používateľom Gabriela Fajnorová ]
Dňa 10.5.2017 sa žiaci 7.A a 7.B triedy zúčastnili dejepisnej exkurzie ku dňu 300. výročia narodenia panovníčky Márie Terézie v Mestskom múzeu Bratislava.

Žiaci si v úvode pozreli 30-minútové situačné divadielko, prostredníctvom ktorého im Mária Terézia odhalila aký bol Prešporok, teda Bratislava počas vlády výnimočnej panovníčky. Následne sme sa so žiakmi presunuli do letnej čitárne U červeného raka, kde im sprievodkyňa priblížila Michalskú bránu v 14. a 15. storočí a ukázala mestské hradby. V lekárni U červeného raka mohli žiaci vidieť priestor bývalej lekárne na prízemí bývalého barokového meštianskeho domu zo 14. storočia. V závere exkurzie sme si v Múzeu zbraní – Michalskej bráne prezreli zbrane i turnajovú zbroj. Z najvyššieho poschodia veže sme si spoločne vychutnali výhľad na historickú časť Bratislavy a okolie.