Výchovný koncert: Príbeh hudby

uverejnené 30. 10. 2018, 4:03 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 3. 11. 2018, 13:44 ]
V piatok 26.10. sa naši štvrtáci a niektorí vybraní tretiaci zúčastnili výchovného koncertu "Príbeh hudby." Koncert zorganizoval Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.
Celý projekt sa vysielal vďaka priamemu internetovému prenosu pre základné a stredné školy do celého Slovenska. Naši žiaci mali tú česť sa ho priamo zúčastniť v budove Slovenského rozhlasu.
Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý pôsobí na našej kultúrnej scéne už 36 rokov, sa počas svojej existencie permanentne zameriaval aj na prácu s detským poslucháčom. Teleso, ktoré je oceňované doma aj v zahraničí, pravidelne spolupracuje so Slovenskou filharmóniou a Slovenským národným divadlom.

Koncertný program je jednou z aktivít  na skvalitnenie hudobného vzdelávania na Slovensku, pretože klasická hudba je stále živá a aktuálna aj pre súčasnú mladú generáciu.

Poďakovanie patrí p. uč. Mgr. Kataríne Štefunkovej, ktorá nám túto peknú akciu sprostredkovala.

Niektoré zverejnené fotografie nafotil fotograf Vlado Škuta.

Video YouTube

Príbeh hudby2.mp4