Akcie školy‎ > ‎

Indiánska ŠVP 3.turnus 2.ABC

uverejnené 13. 5. 2019, 11:43 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 5. 2019, 22:45 ]
Súvisiaci obrázok

Pondelok: 
Indiánsku školu v prírode odštartovali aj naši malí indiáni z 2.ABC ďalekou cestou do Terchovej. Po  dobrom obede sme sa vybrali preskúmať okolie nášho dočasného bydliska a vyskúšali sme športoviská v areáli.  Prvý spoločný večer sme zavŕšili výrobou indiánskych tričiek a malou zvítacou party diskotékou.
A tieto náčelníčky sa o nás starajú.

https://photos.app.goo.gl/2hk9YfRh6gWY8fMZ7


Utorok: 
V utorok sme sa zobudili do upršaného rána, čo nám však neubralo na dobrej nálade. Po raňajkách sme zablahoželali pani učiteľke Ivke k jej narodeninám a pustili sa do hravého učenia. Zopakovali sme si učivo z matematiky, slovenčiny, zaspievali si indiánsku hymnu a pokračovali tanečnou telesnou výchovou. V pršiplášťoch sme popoludní spoznávali okolie na turistickej vychádzke, nadýchali sa čerstvého vzduchu, aby sme zvládli večer plný hier a súťaží.

https://photos.app.goo.gl/MYknNS2bNPbsFWfZ8

Streda:
Zobudili sme sa do pekného rána. Po výdatných raňajkách sme zablahoželali našim dvom indiánkam Sofiám a netrpezlivo sme čakali na príchod terchovského vláčika. Absolvovali sme fantastickú zážitkovú jazdu plnú smiechu a zábavy. Mali sme možnosť spoznať tunajšiu históriu a krásu prírody Jánošíkovho kraja. Po nákupe suvenírov sme vyšliapali na rozhľadňu Terchovské srdce, kde sme mali celý kraj ako na dlani. Vláčikom sme sa vrátili späť na výborný obed. Svoje zážitky sme napísali do listov rodičom a vyšantili sme sa vonku na ihriskách. Pán z horskej služby nás zaujal svojou prezentáciou o práci záchranárov v horskom prostredí. Po večeri nás ešte čakalo prekvapenie. Statoční indiáni sa vybrali na nočný pochod a našli indiánsky poklad. Po takomto náročnom dni sme zaspali ako drievka. Smelí Indiáni všetkých pozdravujú.

https://photos.app.goo.gl/s4Jd4wXVyZw9wTrg9

Štvrtok:
Ani si neviete predstaviť našu radosť, keď nás dnes namiesto pani učiteliek a vychovávateliek zobudili teplé lúče ranného slniečka. Čakal nás totiž náročný deň. Hneď po raňajkách sme nasadli na autobus smer Vychylovka. Po prehliadke skanzenu sme sa povozili originálnym vláčikom úvraťovej železnici. Cestou odtiaľ sme si zašli pozrieť unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici. Autobus nás vyložil pri Jánošíkových dierach, kde sme ako správni indiáni trasu dolných dier. Nezľakli sme sa náročného terénu a statočne sme sa popasovali s prekonaním tiesňavy po lávkach nad rozbúreným potokom. To vám bol zážitok! Unavených nás vyzdvihol terchovský vláčik. Cestou sme si pozreli Terchovský betlehem. Po skvelej večeri sme sa pobalili, pozreli rozprávku, vyhodnotili súťaže a zvolili si Miss a Miss-áka. Stali sa nimi Nikolka Š. z 2.B, Matej M. z 2.A a Lukáš B. z 2.C. Po indiánskej párty sme zaspali, akoby nás do vody hodili. 

https://photos.app.goo.gl/BgqHyHc62GyDqtNK9

Piatok: 
Nastal ten náš vytúžený deň, slnko svieti pre nás celý deň, indiánske trpí v diaľke sú, autobusy nás domov dovezú......
Aj takto sme si mohli dnes ráno zanôtiť našu obľúbenú indiánsku hymnu. Je to tu - koniec, posledné raňajky, vyhodnotenie, dobalenie kufrov, rozlúčka s pani zdravotníčkou a kuchárkami a už len čakanie na autobusy. Náladu nám dvíhala aj úžasná vôňa rezňov smažiacich sa na cestu, šíriaca sa celým okolím. Posledné zamávanie krásnemu kraju v ktorom sme sa týždeň tak fantasticky cítili a autobusy sa pohli smerom Bratislava. Cestou sme už len spomínali na veselé chvíle s kamarátmi a tešili sme sa na stretnutie s milovanými rodičmi. Určite im budeme mať čo rozprávať!

 Už sa tešíme domov, čakajte nás !!!

Comments