Akcie školy


Aké je to učiť?

uverejnené 14. 6. 2019, 11:13 používateľom Martina Musilová

Odpoveď na túto otázku sme v školskom roku 2018/2019 umožnili zodpovedať naším ôsmakom a deviatakom.  V rámci predmetu Konverzácia v anglickom jazyku s pánom učiteľom Mgr. M. Korňanom sa ôsmaci svedomito pripravovali na hodiny, ktoré si odučili na prvom stupni. Deviataci mali možnosť porovnať žiakov v štvrtom a v piatom ročníku. S malou pomocou svojej pani učiteľky PaedDr. L. Branikovičovej zvládli premiéru za katedrou s prehľadom. Predtým ako sa postavili na druhú stranu pred žiakov si pripravili pomôcky, krátke poznámky a plno energie, ktorú adekvátne využili vo vyučovacom procese. Možno z niektorých sa stanú o pár rokov naši kolegovia J.   
https://photos.app.goo.gl/adC8Ap4woBfs9pf89
                             

PaedDr. Lucia Branikovičová

Bojnice

uverejnené 9. 6. 2019, 5:31 používateľom Martina Musilová

Vo štvrtok 6.júna boli deti z tried 7.B a 7.C na školskom výlete. Cieľom ich cesty bol zámok Bojnice, ktorý patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam Slovenska. Prvá písomná zmienka o existencii  pôvodne dreveného hradu , ktorý  stojí na travertínovej kope nad mestom, pochádza z roku 1113. Posledný šľachtický majiteľ zámku, gróf Ján František Pálfi vyslovil v svojom testamente v roku 1907 želanie, aby bol zámok sprístupnený pre verejnosť.  Deti tak spoznali kúsok histórie, výlet sa im po všetkých stránkach vydaril.

https://photos.app.goo.gl/jyrh3nPbWLwmK2uT6


Otvorená hodina pre predškolákov

uverejnené 7. 6. 2019, 4:39 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 7. 6. 2019, 4:42 ]

V stredu 5.6. zavítali do našej školy malí predškoláci z MŠ na Dudvážskej ulici. Pani učiteľka Adriána Matušiková im s deťmi z 1.A ukázali, čo všetko sa naši prváci už naučili, že v našej škole sa učí hrou a netreba sa ničoho báť. Šikovnosť preukázali ale aj predškoláci tým, že si zopakovali geometrické tvary a číselný rád. Hravo spočítala zvieratká na hospodárskom dvore, zahrali sa pexeso s Hupsom, vymenovali a spoznali všetky školské pomôcky. Najviac sa im však páčila didaktická hra Muchy, ktorú si zahrali aj ich pani učiteľky. Po prevzatí pamätných listov a sladkých odmien sa s našou veľkou školou rozlúčili a už teraz sa nevedie dočkať septembra, kedy sa z ich stanú prváčikovia. 

https://photos.app.goo.gl/Se6oXD6YLiDAody16

Divadelné predstavenie 1.AC

uverejnené 7. 6. 2019, 3:53 používateľom Gabriela Fajnorová

Dňa 31. mája sa naši prváci z 1.A a 1.C vybrali do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava na predstavenie Tri prasiatka. Na deti čakal príbeh troch bratov Nif, Ňuf a Ňaf, ktorí sa rozhodli postaviť si domček v rozprávkovom lese. Netušili však jednu dôležitú vec. V lese okrem nich žili prefíkaná líška a hladný vlk. 
Veríme, že pútavý príbeh plný vtipných momentov a veselých pesničiek bol aj pre našich prvákov zaujímavý.

https://photos.app.goo.gl/8FgjWPFZoqt65xUN6

Mc donald cup

uverejnené 26. 5. 2019, 22:06 používateľom Gabriela Fajnorová

V utorok 30.4.2019 sa úspešní futbalisti z 1.stupňa zúčastnili okresného kola futbalovej súťaže Mc Donalds Cup. Bilancia turnaja bola síce pre našich futbalistov veľmi priaznivá - 2 výhry,1 remíza s víťazstvom na penaltové roztrely, no napriek tomu nepostúpili do krajského kola.Pri remíze bola totiž rozhodujúca gólová bilancia.A v tej nám chýbali 2 góly na postup.
Napriek tomu našim reprezentantom srdečne blahoželáme.Sú to : Richard Bôžik,Adrian Hakoš, Andrej Považan, Bibiana Burdová, Ella Keményová, Lukáš Fabry, Boris Kalmár, Timotej Blatnický, Lukáš Hrmo a Matúš Prokopec.

https://photos.app.goo.gl/d4ei9UhCXCriPH4r7

Exkurzia v Poľsku- 9. AB

uverejnené 23. 5. 2019, 11:06 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 24. 5. 2019, 3:17 ]

Daždivé počasie nás sprevádzalo odchodom na dvojdňovú exkurziu. Našťastie po príchode do Poľska nás už privítalo slnko a tak sme sa pustili do spoznávania. Videli sme trošku z kráľovského mesta Krakow, druhého najväčšieho mesta Poľska. Užili si rozchod na 200 x 200 metrovom stredovekom trhovisku Rynek Główny. Prezreli si okolie a nádvorie hradu Wawel na brehu Visly, stretli sa s Krakowskou legendou Drakom a nazreli do Wawelskej katedrály. Potom sme sa presunuli so neďalekého mestečka Wieliczka. 
Mesto je známe svojou soľnou baňou, ktorá patrí medzi najstaršie na svete. Baňa je hlboká 327 m, dlhá približne 300 km a má deväť podlaží. Pre turistov je sprístupnená 3,5 km dlhá trasa. Na tejto trase sme videli sochy od baníkov, ale aj súčasných umelcov. Všetko vytesané zo soľnej skaly. Ba dokonca aj kryštály v lustroch. Unavení a dobre nachodení sme sa išli vyspať pred najdôležitejšou prehliadkou, ktorá nás čakala na druhý deň. 
A zrazu sme boli tam. Boli sme v Osvienčime. Dostali sme prvé inštrukcie. Všetky veľké batohy a tašky sme museli nechať v úschovni. Fotoaparáty sme si vziať mohli, fotografovať je povolené. Pred samotným vstupom sme prechádzali bezpečnostnou kontrolou a detektorom kovov. Presne ako na letiskách. Po prechode cez kontrolu sme dostali slúchadla a prístroj v podobe malého tranzistorového rádia, na ktorom si ladíme kanál, aby sme počuli výklad. Plní očakávania sme onedlho stáli pred bránou koncentračného tábora. Známy nápis: Arbeit macht frei – práca oslobodzuje. Práca možno oslobodzuje, ale nie však v Osvienčime. Tam práca prinášala bolesť, utrpenie a smrť. Približne 3- hodinová prehliadka nás nenechala chladnými. Uvedomili sme si, že táto etapa dejín sa už nesmie nikdy zopakovať.
                                                                            Mgr. V. Mintálová

https://photos.app.goo.gl/iiysPvBvkwH3uoM9A


Beseda s futbalistom

uverejnené 23. 5. 2019, 10:38 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 23. 5. 2019, 10:40 ]

V pondelok 20.5. 2019 k nám zavítal futbalista a brankár ŠK Slovanu - Dominik Greif. Spolu so žiakmi 1.C, 3.A, 3.B a 3.C sa porozprával o športe, o svojich záľubách, ale nezabudol spomenúť aj zopár zážitkov zo školských lavíc. Deťom ukázal, že nestačí, aby športovec ovládal svoj šport na výbornej úrovni, ale že na prvom mieste je disciplína, kultúrnosť a vzdelanie športovcov, to ako vystupujú.
Po besede Dominik Greif deťom rozdal na pamiatku futbalové kartičky a venoval nám zopár spoločných fotografií.

https://photos.app.goo.gl/uWNYkMaAQmvX6eiB9


Indiánska ŠVP 3.turnus 2.ABC

uverejnené 13. 5. 2019, 11:43 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 5. 2019, 22:45 ]

Súvisiaci obrázok

Pondelok: 
Indiánsku školu v prírode odštartovali aj naši malí indiáni z 2.ABC ďalekou cestou do Terchovej. Po  dobrom obede sme sa vybrali preskúmať okolie nášho dočasného bydliska a vyskúšali sme športoviská v areáli.  Prvý spoločný večer sme zavŕšili výrobou indiánskych tričiek a malou zvítacou party diskotékou.
A tieto náčelníčky sa o nás starajú.

https://photos.app.goo.gl/2hk9YfRh6gWY8fMZ7


Utorok: 
V utorok sme sa zobudili do upršaného rána, čo nám však neubralo na dobrej nálade. Po raňajkách sme zablahoželali pani učiteľke Ivke k jej narodeninám a pustili sa do hravého učenia. Zopakovali sme si učivo z matematiky, slovenčiny, zaspievali si indiánsku hymnu a pokračovali tanečnou telesnou výchovou. V pršiplášťoch sme popoludní spoznávali okolie na turistickej vychádzke, nadýchali sa čerstvého vzduchu, aby sme zvládli večer plný hier a súťaží.

https://photos.app.goo.gl/MYknNS2bNPbsFWfZ8

Streda:
Zobudili sme sa do pekného rána. Po výdatných raňajkách sme zablahoželali našim dvom indiánkam Sofiám a netrpezlivo sme čakali na príchod terchovského vláčika. Absolvovali sme fantastickú zážitkovú jazdu plnú smiechu a zábavy. Mali sme možnosť spoznať tunajšiu históriu a krásu prírody Jánošíkovho kraja. Po nákupe suvenírov sme vyšliapali na rozhľadňu Terchovské srdce, kde sme mali celý kraj ako na dlani. Vláčikom sme sa vrátili späť na výborný obed. Svoje zážitky sme napísali do listov rodičom a vyšantili sme sa vonku na ihriskách. Pán z horskej služby nás zaujal svojou prezentáciou o práci záchranárov v horskom prostredí. Po večeri nás ešte čakalo prekvapenie. Statoční indiáni sa vybrali na nočný pochod a našli indiánsky poklad. Po takomto náročnom dni sme zaspali ako drievka. Smelí Indiáni všetkých pozdravujú.

https://photos.app.goo.gl/s4Jd4wXVyZw9wTrg9

Štvrtok:
Ani si neviete predstaviť našu radosť, keď nás dnes namiesto pani učiteliek a vychovávateliek zobudili teplé lúče ranného slniečka. Čakal nás totiž náročný deň. Hneď po raňajkách sme nasadli na autobus smer Vychylovka. Po prehliadke skanzenu sme sa povozili originálnym vláčikom úvraťovej železnici. Cestou odtiaľ sme si zašli pozrieť unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici. Autobus nás vyložil pri Jánošíkových dierach, kde sme ako správni indiáni trasu dolných dier. Nezľakli sme sa náročného terénu a statočne sme sa popasovali s prekonaním tiesňavy po lávkach nad rozbúreným potokom. To vám bol zážitok! Unavených nás vyzdvihol terchovský vláčik. Cestou sme si pozreli Terchovský betlehem. Po skvelej večeri sme sa pobalili, pozreli rozprávku, vyhodnotili súťaže a zvolili si Miss a Miss-áka. Stali sa nimi Nikolka Š. z 2.B, Matej M. z 2.A a Lukáš B. z 2.C. Po indiánskej párty sme zaspali, akoby nás do vody hodili. 

https://photos.app.goo.gl/BgqHyHc62GyDqtNK9

Piatok: 
Nastal ten náš vytúžený deň, slnko svieti pre nás celý deň, indiánske trpí v diaľke sú, autobusy nás domov dovezú......
Aj takto sme si mohli dnes ráno zanôtiť našu obľúbenú indiánsku hymnu. Je to tu - koniec, posledné raňajky, vyhodnotenie, dobalenie kufrov, rozlúčka s pani zdravotníčkou a kuchárkami a už len čakanie na autobusy. Náladu nám dvíhala aj úžasná vôňa rezňov smažiacich sa na cestu, šíriaca sa celým okolím. Posledné zamávanie krásnemu kraju v ktorom sme sa týždeň tak fantasticky cítili a autobusy sa pohli smerom Bratislava. Cestou sme už len spomínali na veselé chvíle s kamarátmi a tešili sme sa na stretnutie s milovanými rodičmi. Určite im budeme mať čo rozprávať!

 Už sa tešíme domov, čakajte nás !!!

Indiánska ŠVP 4.ABCD

uverejnené 13. 5. 2019, 11:39 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 16. 5. 2019, 21:46 ]

Súvisiaci obrázok

Pondelok:
Sláva nášmu výletu, nezmokli sme už sme tu! Po príchode a ubytovaní sme si spravili krátku prechádzku po peknej dedinke Radava.Po chutnom obede sme športovali a aby nám nebolo málo, vybrali sme sa  ešte na jednu prechádzku. Po večeri sme sa pustili do výroby indiánskych tričiek. A pekný deň je za nami.

https://photos.app.goo.gl/9UVcFLBXmAAErQN4A

Utorok:
Prší,prší len sa leje v Hurbanove dobre nám je! Dnešný deň nás privítal dažďom,ale nám to nepokazilo náladu a prežili sme ho na výlete.Vybrali sme sa do hvezdárne v Hurbanove,kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o vesmíre, našej planéte, videli sme naozajstný hvezdársky ďalekohľad a kupolu, cez ktorú sa dá pozorovať hviezdna obloha.Po chutnom obede,oddychu a prechádzke sme si urobili prehliadku indiánskych tričiek vlastnej výroby a diskotéku.

https://photos.app.goo.gl/t3VhN2vTvdbYgvVu5

Streda:
Počasie sa nám dnes na chvíľku umúdrilo a doprialo nám krásnu prechádzku bez dažďa arborétom v Tesárskych Mlyňanoch, kde sme si nakúpili aj suveníry. Poobede sme si vytvárali všakovaké indiánske čelenky. Aj sme si zasúťažili o tie najkrajšie. Hneď potom sme sa vydali objavovať nové miesta okolitej prírody. 

https://photos.app.goo.gl/bVEzPbveh75xRum38


Štvrtok:


Piatok: Už sa tešíme domov, čakajte nás !

Indiánska ŠVP 1.turnus 3.AC

uverejnené 6. 5. 2019, 9:57 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 10. 5. 2019, 0:12 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kreslený indiáni  gif
Pondelok:

Prihlásení žiaci 3.A a 3.C sa vybrali v pondelok ráno na pirátsku výpravu. Plní očakávania sa rozlúčili s rodičmi a odviezli sa do Radavy- indiánskeho tábora.
Po vybalení kufrov a obede si poobzerali okolie penziónu v dedinke Radava a spoločne si zašportovali na ihrisku. https://photos.app.goo.gl/gp73k1eARbsze1MC6


Utorok:
Druhý deň sa naši indiáni zobudili do slnečného rána. Hneď po výdatných raňajkách prišiel pre nás autobus a navštívili sme obec Brhlovce, kde sme si prezreli unikátne skalné príbytky našich predkov. V Leviciach sme navštívili synagógu a ako správni indiáni sme „dobyli“ Levický hrad. Popoludní sme si zmerali sily v strieľaní šípmi na terč a zabavili sa aj pri loptových hrách. Pozdravujeme všetkých.

https://photos.app.goo.gl/xn7uWqpDbmtFbgjP9

Streda:
Na tretí deň sa naši indiáni vybrali na vychádzku do krásnej prírody v obci Radava. Cestou spoznávali rôzne rastliny a živočíchy. Poobede si vyrábali indiánske tričká a čelenky. Večer ich čakala opekačka s indiánskymi rituálmi. Záver dňa sa skončil nečakaným nočným pochodom s rôznymi úlohami.

https://photos.app.goo.gl/BrgvKavt75D13qbi8


Štvrtok:
Po raňajkách nás čakal pred penziónom autobus, ktorý nás zaviezol do Arboréta  Tesárskych Mlyňanoch. Aj keď nám počasie veľmi neprialo, prezreli sme si expozíciu vzácnych drevín a rastlín. Večer sme ukončili vyhodnotením všetkých súťaží a dostali sme krásne tričká a plno sladkostí.
Už sa tešíme domov.

https://photos.app.goo.gl/rAgwEw8yBALx3kJc8


Piatok:
Po raňajkách sme ešte dobalili kufre a tešíme sa domov do Bratislavy, čakajte nás!

1-10 of 42