Akcie školy

Testovanie pohybových predpokladov prvákov

uverejnené používateľom Gabriela Fajnorová

Aj na našej škole prebehol projekt Ministerstva školstva: Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka.
"Cieľom celoplošného testovania pohybových predpokladov žiakov prvých ročníkov nie je vyhľadať najtalentovanejšie deti, ale odporučiť deťom (aj rodičom) druhy športov (disciplín), v ktorých môžu byť deti úspešné, resp. vykonávanie daného športu ich bude zaujímať. Ak ich šport zaujme (nadchne), budú deti motivované a budú sa chcieť hýbať. 
Poďakovanie za celú organizáciu patrí všetkým pani učiteľkám 1. ročníkov, ale hlavne p. uč. Eve Januszonekovej za celú organizáciu a administráciu.

https://photos.app.goo.gl/Av7uxiRiEhQyZE2x8


Biela pastelka

uverejnené 1. 10. 2018, 11:01 používateľom Gabriela Fajnorová

"Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku."

link: http://bielapastelka.sk/?gclid=EAIaIQobChMI0sbzyOjl3QIVSLYYCh00_wVJEAAYASAAEgLSz_D_BwE

Aj tento rok sa naša škola zapojila do zbierky: Biela pastelka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých. V piatok 21.9.2018 prispeli naši žiaci a pedagógovia do tejto zbierky sumou 214,19 €.
Ďakujeme všetkým zúčastneným darcom.

Zoologická záhrada

uverejnené 23. 9. 2018, 5:56 používateľom Martina Musilová

Vo štvrtok 20.septembra sa deti z tried 5.C6.B zúčastnili exkurzie v bratislavskej zoologickej záhrade. Chlapci a dievčatá najprv navštívili DinoPark a potom si pozreli aj ostatné expozície. Už tradične sa deťom najviac páčil pavilón opíc, šelmy, ale aj terárium s hadmi a korytnačkami. Aj vďaka letnému počasiu sa exkurzia vydarila.
https://photos.app.goo.gl/DLTPFZpi8ogjbAPD7

Podunajský remeselný dvor

uverejnené 16. 9. 2018, 6:08 používateľom Martina Musilová

V stredu 12.septembra boli deti z 7.B triedy na veľmi zaujímavej exkurzii v Miloslavove. Navštívili Remeselný dvorMúzeum vidieckej kultúry, kde sa oboznámili s životom roľníkov, rybárov a remeselníkov v minulom storočí v oblasti Podunajska. Deti si vypočuli veľmi zaujímavý výklad Dr.Badača, ktorý ich sprevádzal a nakoniec si ešte pozreli aj unikátnu výstavu tropických motýľov, chrobákov a ďalších bezstavovcov.

https://photos.app.goo.gl/5SynMUartdLymmxW8

1-4 of 4