Akcie školy

Zápis do 1. ročníka

uverejnené 15. 4. 2018, 11:55 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 15. 4. 2018, 11:57 ]

Zapísali sme 113 budúcich prvákov, ďakujeme všetkým rodičom 
za dôveru !


https://photos.app.goo.gl/sdgcg0WotjbMvAQG3

Matematický Klokan

uverejnené 21. 3. 2018, 10:59 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 23. 3. 2018, 10:44 ]

Dňa 19. marca 2018 sa naši žiaci 1.stupňa - v počte 161 žiakov a 2. stupňa- v počte 35 žiakov zapojili do najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN.

Tieto úlohy riešili milióny detí v Európe, Ázii, Afrike a v Amerike. Klokanovské úlohy sú hravé, zaujímavé a čo je najhlavnejšie – podporujú logické myslenie. Je to skvelá príprava na TESTOVANIE. 

Výsledky súťaže zverejní organizátor 9.4.2018 na webovej stránke www.matematickyklokan.sk. V máji dostanú úspešní žiaci diplomy a ceny. 

Všetkým súťažiacim držíme palce.

https://photos.app.goo.gl/UrQtWxcowP0oVpt93

Hviezdoslavov Kubín- okresné kolo

uverejnené 21. 3. 2018, 10:58 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 24. 3. 2018, 10:03 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hviezdoslav

Dňa 20.3.2018 sa na ZŠ Železničná uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Našu školu reprezentovali víťazi školského kola: Angelika Balasková (3.D), Michal Maroš (4.A), Kristína Kusovská (5.B), Klára Kanávorová (6.B), Daniela Danková (8.A) a Bianca Sláviková (8.A).

Po privítaní recitátorov a po krátkom kultúrnom programe sa žiaci rozdelili do jednotlivých kategórií. Z našich žiakov porotu najviac zaujala žiačka Klára Kanávorová (6.B), ktorá za svoj výkon v prednese poézie získala čestné uznanie.

Gratulujeme !


https://photos.app.goo.gl/QOTkcyFztDuaNf5k2

Anglický projektový týždeň na 2. st.

uverejnené 13. 3. 2018, 23:07 používateľom Gabriela Fajnorová

Tešíme sa, že sme koncom februára (19.-23. 2.) mohli opäť po roku privítať anglických lektorov z jazykovej TalkTalkCourses agentúry. Manželia Ralph a Ellie spolu s ďalšou lektorkou Helen sa počas jedného týždňa venovali viac ako 60 žiakom rozdeleným do 3 skupín. Piataci až ôsmaci mali možnosť rozvinúť svoje jazykové komunikačné skills prostredníctvom didaktických hier a rôznych komunikačných fun aktivít. Ide o ďalšiu zo série aktivít zameraných na podporu výučby anglického jazyka  “inou” formou na našej Podzaba 51 school. 
V marci nás čaká Extensive Reading Competition, súťaž na podporu čitateľských zručností s využitím anglických čitaniek prispôsobených úrovni čitateľa v spolupráci s distribútorom jazykovej literatúry Littera.
                                                                                           Mgr. Marek Korňan

https://photos.app.goo.gl/OPCpyQKbE7PtJNWB2

Exkurzia v TA 3

uverejnené 1. 3. 2018, 9:17 používateľom Gabriela Fajnorová

Naši štvrtáci navštívili televíziu TA3.

https://photos.app.goo.gl/ts45VEunmiCvgWwX2

Lyžiarsky výcvikový kurz

uverejnené 27. 2. 2018, 12:16 používateľom Dana Palčeková

V dňoch 18.-24.februára 2018 sa 31 chlapcov a dievčat predovšetkým zo 7.ročníka našej školy zúčastnilo lyžiarskeho kurzu na chate Homôlka.  

Chata sa nachádza v rekreačnej oblasti neďaleko obce Valaská Belá, v centre zimnej i letnej turistiky ležiacom na rozmedzí Strážovských vrchov a Bielych Karpát.  Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške  okolo 900 m n.m. , tento rok tu bolo naozaj veľa snehu a navyše takmer každý deň svietilo  slniečko. Veľa detí si vyskúšalo lyžovanie prvýkrát, ale aj tak zvládli všetci základy lyžovania a v piatok sa zúčastnili preteku v slalome, v ktorom zvíťazil Roderick  Žužič a Anna Nemessányiová.

https://photos.app.goo.gl/AksWAMYtnqoXHi2F2

VESMÍR OČAMI DETÍ

uverejnené 26. 2. 2018, 1:48 používateľom Dana Palčeková

19.2.2018 opäť putovalo z našej školy 20 výtvarných prác do hvezdárne v Hurbanove. Žiaci každý rok získavajú o vesmíre nové poznatky, a tak sú ich obrázky veľmi zaujímavé. Dúfame, že zaujmú aj odbornú porotu, ktorá pošle najlepšie práce do celoslovenského kola. Všetkým držíme palce !

Vedomostné ostrovy

uverejnené 25. 2. 2018, 2:10 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 25. 2. 2018, 2:15 ]

Náš psychologický servis- školská psychologička PaedDr. L. Mošková a špeciálna psychologička p. Mgr. A. Duffeková sa zapojili do projektu od Nadácie Volkswagen Slovakia Bratislava a boli úspešné. Pre našu školu získali interaktívnu vzdelávaciu pomôcku: Vedomostné ostrovy.

Do projektu sa mohli prihlasovať všetky základné školy z celého Slovenska od septembra do októbra 2017 bez ohľadu na ich veľkosť alebo počet žiakov. Z množstva prihlásených bolo vyžrebovaných 100 škôl, z toho z každého kraja minimálne 10, ktorým sa pošťastilo a získali Vedomostné ostrovy. Na školy boli nainštalované v januári, aby mohli od začiatku druhého polroka spestrovať prestávky a vyučovacie hodiny. Na podporené školy čaká od 15. do 31. mája veľká súťaž v riešení vedomostných kvízov o hodnotné ceny.

Vedomostné ostrovy je interaktívny kiosk s tromi dotykovými obrazovkami a zaujímavým vedomostným obsahom z rôznych predmetov. Cieľom tohto projektu je podporiť inovatívne formy vzdelávania na ZŠ, naučiť žiakov pútavým spôsobom, ako spájať teoretické poznatky s praxou a pomôcť im aj pri výbere strednej školy.

Vedomostný obsah tvoria dve časti. Prvou – hlavnou časťou – je špeciálna aplikácia v podobe animovaného ostrova. Ukrýva sa na ňom množstvo vedomostí z oblasti techniky, nemeckého jazyka, dopravnej výchovy, ekológie alebo fyziky vrátane interaktívnych úloh, náučných videí a pokusov, ktoré sa dajú realizovať v škole aj doma. Žiakom pomôže pri ich odhaľovaní zvedavý lemur, ktorý je aj v logu Vedomostných ostrovov. Vďaka veselým vedomostným kvízom si môžu hneď vyskúšať, ako si nové vedomosti osvojili. Rozširujúcu druhú časť vedomostného obsahu tvoria digitálne učebnice – nemecký jazyk, dopravná výchova a fyzika. Ocenia ich nielen žiaci, ale aj učitelia, ktorí chcú oživiť bežné vyučovanie a vniesť doň hravé prvky a interaktivitu.


                                                                           ĎAKUJEME !!!

                 

                             Európsky deň 112

uverejnené 11. 2. 2018, 2:41 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 19. 2. 2018, 9:10 ]

Pri príležitosti Európskeho dňa 112 - Ministerstvo vnútra SR spolu s viacerými policajnými a záchranárskymi zložkami v piatok dňa 9.2.2018 zorganizovalo na letisku M.R. Štefánika akciu, ktorej sa zúčastnila aj naši niektorí žiaci. Organizátori si pre žiakov pripravili bohatý program. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s prácou a činnosťou hasičov, policajtov, zamestnancov kontrolného a chemického laboratória, s činnosťou a prácou operátorov koordinačného strediska. Hasiči si pre deti pripravili prezentáciu kompletného zásahového odevu, ktorý si deti mohli vyskúšať. Okrem toho mali žiaci možnosť pozrieť si automobilovo-hasičskú techniku. Polícia si pre návštevníkov pripravila množstvo hier a súťaží. Za svoje úspechy si deti odniesli zaujímavé ceny. Zamestnanci kontrolného a chemického laboratória žiakom vysvetlili princíp fungovania prístrojov, čo všetko dokážu zmerať a aké údaje a výstupy z meraní sú. Naši štvrtáci si okrem rôznych propagačných predmetov (reflexná vesta, pásky, pexeso, či sťahovacie vaky) odniesli aj množstvo zaujímavých, no predovšetkým dôležitých a užitočných informácii. 
Mgr. I. Barková, Mgr. A. Matušiková

https://photos.app.goo.gl/wPcS6AFXDQ3LrPyx2

Polročné hodnotenie

uverejnené 6. 2. 2018, 3:40 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 6. 2. 2018, 3:54 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kreslené vysvedčenie

31. január bol pre niektorých našich žiakov celkom výnimočný z dôvodu hodnotenia ich polročnej práce. Boli to hlavne prváci, ktorí dostali svoje prvé " vysvedčenie".
A takto to u nás vyzeralo:https://photos.app.goo.gl/G2CuKtCaPB1SnY3k1


1-10 of 37