Akcie školy

Komparo 9

uverejnené 21. 11. 2017, 2:09 používateľom Gabriela Fajnorová

Dňa 16.11.2017 si žiaci 9. ročníka overovali vedomosti v projekte KOMPARO (pomocník dobrých škôl). 
Žiaci počas testovania mohli zistiť, kde sú ich slabé a silné stránky v matematike a slovenskom jazyku, čo im určite dopomôže pri príprave na TESTOVANIE 9, ktoré ich čaká 21. marca 2018. Dúfajme, že túto skúsenosť využijú a zodpovedne sa na spomínaný marcový deň pripravia. Držme im palce!

https://photos.app.goo.gl/gPnLmY2qIFbkqNHy1

Detské chemické laboratórium Kids´Lab

uverejnené 20. 11. 2017, 13:14 používateľom Dana Palčeková

V stredu 15.novembra navštívili deti z 6.B triedy chemické laboratórium pre deti, ktoré je v priestoroch SOŠ chemickej. Chemická spoločnosť BASF založila prvé  chemické laboratórium pre deti v Nemecku už v roku  1997, v súčasnosti sú takéto laboratória viac ako v 30 krajinách. Projekt Kids´Lab Hókus-Pókus bol na Slovensku prvýkrát uvedený 6.októbra 2011 za účasti aj našich žiačok, teraz už úspešných študentiek stredných škôl. V programe „Bystrí gurmáni“ zisťovali deti pomocou nenáročných, ale zaujímavých pokusov prítomnosť vitamínu C v čerstvej ovocnej šťave, porovnávali obsah vitamínu v rôznych druhoch ovocia a zeleniny, pripravili sériové riedenie ovocných štiav a zisťovali ich zloženie podľa farby a vône. Deti odchádzali spokojné a obohatené o nové zážitky.
https://photos.app.goo.gl/vJoqZaNcI0pyB1fq2

iBobor 2017

uverejnené 19. 11. 2017, 9:21 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 19. 11. 2017, 9:22 ]

V dňoch 6. - 13. novembra sa žiaci druhého stupňa a žiaci 4.B zúčastnili informatickej súťaže iBobor. Táto súťaž vznikla v Litve v roku 2004 a rozšírila sa do mnohých krajín vrátane Slovenska. Minulý školský rok sa konala až v 44 krajinách. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Žiaci sa potrápili aj zabavili pri zaujímavých logických úlohách a hlavolamoch. Veľmi sme ocenili, že hneď po ukončení každému žiakovi ukázalo koľko bodov získal. Síce ešte nie sú oficiálne výsledky, no už teraz vieme, že máme niekoľko 100% :-)
https://photos.app.goo.gl/u3I1mqgZTWAqv7aw2


Trošku iná telesná výchova

uverejnené 5. 11. 2017, 11:24 používateľom Dana Palčeková   [ aktualizované 5. 11. 2017, 11:31 ]

V piatok 20 .10. 2017 mali naši deviataci tak trošku inú telesnú výchovu. 
Pani učiteľka Musilová si pre nich pripravila hodinu spolu s osobnými trénermi na tému: Ako vplýva pohyb na naše zdravie v školskom veku. Žiaci sa dozvedeli:
- prečo by sme sa mali hýbať viac
- aký pohyb zvoliť
- základné pohybové stereotypy (drep, kľuk, predklon... aj s praktickými ukážkami)
- ako fajčenie obmedzuje dosiahnutie nášho fyzického cieľa
- prečo alkohol znižuje športovú výkonnosť
- praktické ukážky základných cvikov na celé telo
Tí, ktorí cvičili, sa zapojili a vyskúšali si, že aj obyčajný drep je pohyb, ktorý rozprúdi v tele krv :) Trénerom z POSVANC fitness - Tomášovi, Oliverovi a Katke - ďakujeme
a pripájame link, kde môžete vidieť krátku ukážku z hodiny:

Imatrikulácie prvákov

uverejnené 31. 10. 2017, 7:38 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 31. 10. 2017, 7:39 ]

Súvisiaci obrázok

" Na známosť sa všetkým dáva správa taká, že som bol/a pasovaný/á za prváka" - týmito slovami sa v stredu 25. októbra otriasala aula našej školy. Boli to slová všetkých prvákov, ktorí boli prijatí do cechu našich školákov.
Na milú slávnosť sa prišli pozrieť rodičia, babky, dedkovia, tety, strýkovia, pani riaditeľka Heldová, pani zástupkyňa Fajnorová aj pani vedúca ŠKD Bednárová.

A takto to vyzeralo: 

https://photos.app.goo.gl/43oU4VmkBaAp3rPX2


Šport prekoná hranice

uverejnené 31. 10. 2017, 7:33 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 2. 11. 2017, 7:13 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt logo bratislavský samosprávny kraj

Na jeseň minulého roku vypísal Bratislavský samosprávny kraj projekty na podporu športu a mládeže pre školy bratislavského kraja. Naša škola sa chopila ponúknutej šance a zapojila sa do projektu: „Šport prekoná hranice“.

O dotáciu elektronicky požiadalo takmer 500 žiadateľov a naša škola bola úspešná. V projekte požadovala financie na vymaľovanie 2 telocviční, čo sa nám aj podarilo uskutočniť.

Súčasťou projektu bolo zorganizovanie ľubovoľných športových zápasov. Keďže dlhodobo udržujeme kontakt s priateľskou školou v Brne- so ZŠ Můtenickou, vyzvali sme na turnaj žiakov partnerskej školy. 

V utorok 24. októbra sme na pôde našej školy privítali 20 žiakov a 2 pedagógov zo ZŠ Mutěnická za účelom športových zápasov. Po malom občerstvení začali hrať dievčatá turnaj vo vybíjanej, v ktorom porazili naše súperky. Po 10- minútovej prestávke zase moravskí chlapci zvíťazili v turnaji vo florbale nad našimi športovcami. Zápasy vyhodnotila a ocenenia udelila pani riaditeľka Heldová obom tímom. Malé darčeky odovzdala aj pedagógom zo ZŠ Mutěnická -p. učiteľke Bohmerovej a pánovi učiteľovi Musilovi.

Po výdatnom obede v školskej jedálni si brnenskí žiaci prezreli historické centrum Bratislavy - so sprievodom a odborným výkladom našej pani učiteľky Krausovej.

Bola to jedna z príjemných akcií, ktorá potvrdila samotný názov projektu, že šport naozaj dokáže prekonať hranice. Naše poďakovanie patrí organizátorom projektov zo samosprávneho bratislavského kraja ako aj našej partnerskej škole v Brne.

(klikni na foto a zobrazia sa ti ďalšie)

https://photos.app.goo.gl/3gtqu0DGvfAUkqj53


E-testovanie

uverejnené 27. 10. 2017, 7:30 používateľom Dana Palčeková

V októbri tohto školského roku sa žiaci piateho a deviateho ročníka zapojili do e-testovania. Je to testovanie žiakov, ktoré sa realizuje elektronickou formou. Je organizované NÚCEMom (Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania) v rámci projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Okrem toho, že si žiaci vyskúšali túto formu testovania, precvičili a preverili si svoje vedomosti z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Hneď po skončení každého testu dostali vyhodnotenie - informáciu, na koľko percent daný test napísali.
https://photos.app.goo.gl/LxiEvyjL8r1uLEII2


Záložka do knihy spája školy

uverejnené 27. 10. 2017, 4:22 používateľom Dana Palčeková

Okrem prvého ročníka sa naša škola pravidelne zúčastňuje medzinárodného projektu Slovenskej pedagogickej knižnice  Záložka do knihy spája školy. Záložky, ktoré vyrobili šikovné ruky našich žiakov a žiačikov, už vkladajú do kníh deti v Čechách, na Morave, Kysuciach, Liptove, Orave. 
Tohto roku nám bola pridelená ako partnerská škola ZŠ v obci Zámutov na východnom Slovensku.Tam poputujú naše záložky. Projektu sa zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka, školského klubu detí a druhého stupňa. Vyrobili okolo 200 krásnych záložiek, ktoré poputujú do Zámutova. Aj my očakávame balíček z našej partnerskej školy a sme zvedaví na jeho obsah.
Mgr. Ľ. Hrušovská
https://photos.app.goo.gl/K5LaLVF0bHk7S2l93

Jeden svet

uverejnené 18. 10. 2017, 3:52 používateľom Dana Palčeková

V utorok 17.októbra navštívili deti z triedy 5.A a 6.B filmový festival dokumentárnych filmov „Jeden svet“, ktorý sa organizovala v Bratislave nezisková organizácia Človek v ohrození. Cieľom tejto mimovládnej organizácie je pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú  nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Deti videli dva filmy. Film  Katka a múdre hlavičky poukázal na iniciatívu malej školáčky v domove pre seniorov, vo filme Kimura a kura videli chudobného chlapca v Nairobi, ktorý si sám svojou prácou získaval finančné prostriedky na zaplatenie školného, aby si mohol splniť svoj sen stať sa leteckým inžinierom. Po každom filme nasledovala diskusia, v ktorej deti vyjadrovali svoje názory k danej problematike.
https://photos.app.goo.gl/VxVrJr1QxQeg8vWF2

DOD na Slovane

uverejnené 9. 10. 2017, 3:40 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 9. 10. 2017, 10:59 ]

Dňa 6.10.2017 sa naši športovci 2.- 4. ročníka zúčastnili Dňa otvorených dverí v ŠK Slovan. Deti mali príležitosť nazrieť do miestnosti, kde sa verejnosť nedostane. Mali možnosť sadnúť si do VIP lóže, kde sedáva napríklad prezident slovenskej futbalovej reprezentácie, navštívili šatňu našich futbalových reprezentantov. Zistili, na čo slúži takzvaná Špinavá miestnosť J. Zúčastnili sa malej ukážky rehabilitácie, ktorá bola poskytovaná zranenému futbalistovi. Dostali možnosť prejsť tunelom, ktorým vychádzajú hráči na ihrisko. Po absolvovaní tejto prehliadky si hráči Slovanu pre deti pripravili zopár športových disciplín, ktoré si každý žiak vyskúšal. Toto krásne dopoludnie organizátori zavŕšili samotnou autogramiádou, kde hráči Jakub Mareš, Filip Hološko, Róbert Vittek a Filip Oršula deťom rozdali svoje podpis karty. Na záver každý žiak dostal spoločnú fotografiu a plagát futbalistov ŠK Slovan. Deti si dopoludnie príjemne užili a my ďakujeme projektovému manažérovi Stanislavovi Kramaričovi za sprostredkovanie tejto úspešnej akcie. 

(klikni na fotografiu a zobrazia sa ti ďalšie)

https://photos.app.goo.gl/syoJB2IeQpvPNCF43

VIDEO (TA3 archiv 6.10.2017 - 18,30)

http://www.ta3.com/clanok/1114039/ziaci-zakladnych-skol-si-vyskusali-byt-na-den-futbalistami.html1-10 of 19