Akcie školy

Európsky deň 112

uverejnené 11. 2. 2018, 2:41 používateľom Gabriela Fajnorová

https://photos.app.goo.gl/pRMp90IzFaXlEVJ53

Polročné hodnotenie

uverejnené 6. 2. 2018, 3:40 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 6. 2. 2018, 3:54 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kreslené vysvedčenie

31. január bol pre niektorých našich žiakov celkom výnimočný z dôvodu hodnotenia ich polročnej práce. Boli to hlavne prváci, ktorí dostali svoje prvé " vysvedčenie".
A takto to u nás vyzeralo:https://photos.app.goo.gl/G2CuKtCaPB1SnY3k1


Divadlo in English

uverejnené 3. 2. 2018, 4:31 používateľom Dana Palčeková

V rámci podpory výučby anglického jazkyka sa žiaci našej 
Podzahradna 51 school zúčastnili na konci januára vo Vetvári 2 anglických divadelných predstavení z ponuky martinského Divadelného centra. Žiaci 4.-6. ročníka si pozreli príbeh “A Bold Rabbit”, adaptáciu Hronského Smelého zajka, ktorý sa vybral objavovať svet a stal sa z neho najbohatší “rabbit in the world”. A pre starších žiakov 7.-9. ročníka to bolo predstavenie “The Heroes” - Hrdinovia o hľadaní skutočných hrdinov medzi nami, ktorí nepotrebujú nadprirodzenú silu, ale stačia im ochotné srdcia pre správne rozhodnutia a malé skutky dobra, ktoré môžu meniť tento svet k lepšiemu! Thank you!
https://photos.app.goo.gl/hZYbOfCJN5jWow702


Vianočná anglická besiedka 2. st.

uverejnené 24. 12. 2017, 12:25 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 20. 1. 2018, 13:55 ]

Dňa 21.12.2017 sa na ZŠ  Podzáhradná uskutočnila Vianočná besiedka s myšlienkou „Láska víťazí“. Program si doobeda pozreli žiaci od 4. po 9. ročník a bývalí zamestnanci školy. Večer bol určený rodičom a rodinným príslušníkom. O nezabudnuteľný zážitok sa postaral pán učiteľ Marek Korňan, ktorý celý program moderoval a bol zároveň tvorcom celej myšlienky akadémie. Zakomponoval do nej nielen známe vianočné pesničky ako We wish you o Merry Christmas a Jingle Bells, ktoré zaspievali štvrtáci, ale aj tieňohru s myšlienkou Little Prince and Fox-  teda Malý princ a líška. Táto projekcia bola doplňovaná anglickým textom, ktorý herci iba počuli a podľa intuície vyjadrovali emócie a dej.

Rozprávkovým príbehom, ktorý nám pomohol znovu objaviť čaro Vianoc bol Red boots for Christmas teda Červené čižmičky na Vianoce. Príbeh bol sprevádzaným nielen projekciou mestečka ale aj videami, ktoré žiaci 6. a 7. ročníka nakrútili s pánom učiteľom. The Lazy Grasshopper and the Ants teda Lenivý lúčny koník a mravce bolo predstavenie, ktoré pán učiteľ nakrútil so žiakmi. Moderného ducha programu ešte viac umocnilo rappové vystúpenie sprevádzané graffitmi v podaní žiakov 7. a 9. ročníka. Zúčastnili sa aj ôsmaci a deviataci so scénkou What happened in our class before Christmas teda Čo sa stalo v našej triede pred Vianocami. Koniec programu bol venovaný 3-jazyčnému prevedeniu Silent night teda Tichej noci, ktorú zaspievali žiačky spolu s hudobným doprovodom.

Išlo naozaj o premyslené a multimediálne predstavenie, o čom svedčala zložitá technika, o ktorú sa starali Richard a Daniel Viskup. Z celého predstavenia sa niesla myšlienka priateľstva, solidarity, tolerancie a víťazstva lásky. Vďaka patrí pánovi učiteľovi Marekovi Korňanovi a všetkých účinkujúcim žiakom 4. až 9. ročníka.

                                                                                 Mgr. Lucia Branikovičová

(klikni na fotografiu a ukážu sa ti ďalšie)

https://photos.app.goo.gl/eQy1iRy0zxjEi9OF2https://drive.google.com/open?id=1aZiFUL3s-roIwOgft1QysVOneJJ6IeOaVianočný jarmok

uverejnené 14. 12. 2017, 4:50 používateľom Gabriela Fajnorová

V stredu 13. decembra sa na škole uskutočnil  Vianočný jarmok ŠKD a 1. stupňa. Naši žiaci znovu preukázali svoju zručnosť vo výrobe drobných vianočných ozdôb, darčekov, pohľadníc. Spolu s pani vychovávateľkami sa mohli zapojiť do tvorivých dielní, ktoré sa konali v jedálni školy.
Na pódiu sa zase predviedli šikovní tanečníci  tanečných krúžkov, ktoré pôsobia na škole. Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú predvianočnú atmosféru.

https://photos.app.goo.gl/mKFtHTDJi6SXoayp1


 


Televízia JOJ

uverejnené 11. 12. 2017, 22:44 používateľom Dana Palčeková

V stredu 6.decembra boli
chlapci a dievčatá zo 6.B triedy na exkurzii zameranej na mediálnu výchovu v televízii JOJ na bratislavskej Kolibe. Televízia JOJ začala svoje vysielanie 2.marca 2002. Deti mali možnosť nahliadnuť do zákulisia televízie, oboznámili sa s prácou televíznych pracovníkov a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácii o príprave a výrobe jednotlivých programov. Prezreli si jednotlivé televízne štúdia, kde sa nakrúcajú relácie Súdna sieň, Inkognito, Naši, Nákupné maniačky, TOP STAR alebo Noviny TV JOJ. 
https://photos.app.goo.gl/s7xH61hQrZlgivgB3

Mikulášske predstavenie na 1. stupni

uverejnené 7. 12. 2017, 0:46 používateľom Gabriela Fajnorová

"Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa." Tieto slová zazneli na konci Mikulášskeho vystúpenia v stredu 6. decembra, ktoré pre žiakov 1. stupňa pripravili žiaci literárno- dramatického krúžku na našej škole pod vedením p. učiteľky Katky Kiss. 
Žiaci predviedli krátku scénku o pôvode sviatku Mikuláša, ktoré podfarbili básničkami, pesničkami a hudobným doprovodom klavíra a huslí. Po jej ukončení sa prezentovali aj žiaci 1. stupňa, ktorí si spolu zaspievali vianočné aj zimné pesničky. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, ktorí svojim vystúpením spríjemnili našim deťom tento deň.

https://photos.app.goo.gl/dmvHSv4PjllmEJ9k1


Deň otvorených dverí

uverejnené 7. 12. 2017, 0:28 používateľom Gabriela Fajnorová

Tak ako každý rok sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí pre našich rodičov. V tento deň sa mohli zúčastniť 2 vyučovacích hodín v triede svojho dieťaťa a zistiť, ako sa mu v škole darí, ako sa učí, ako vysvetľuje učivo pani učiteľka, pán učiteľ.
A takto to u nás vyzeralo:

https://photos.app.goo.gl/CDfvDvwgEd3HxBUx1
  

Všetkovedko 2017

uverejnené 4. 12. 2017, 0:37 používateľom Gabriela Fajnorová   [ aktualizované 7. 12. 2017, 0:21 ]

Dňa 30. novembra 2017 súťažili žiaci 2. – 5. ročníka v celoslovenskej súťaži Všetkovedko. Mali šancu zabojovať o hrdý titul NAJMÚDREJŠIEHO MEDZI NAJBYSTREJŠÍMI.
Súťaže sa zúčastnilo 130 žiakov našej školy. Predviedli svoje vedomosti, schopnosti čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Benefitom bude nielen hrdý titul, krásny diplom a darček, ale aj hravá príprava na Testovanie 5.

Žiaci sa už tešia na výsledky, ktoré budú zverejnené na stránke www.vsetkovedko.sk 21.12.2017 a na celkové vyhodnotenie v januári 2018. Všetkým zúčastnených držíme palce.

https://photos.app.goo.gl/elabWDbuH8bJzjTf2

 

Testovanie 5

uverejnené 28. 11. 2017, 11:52 používateľom Dana Palčeková

V stredu 22. novembra 2017 sa žiaci piateho ročníka zúčastnili Testovania 5
Toto testovanie je vstupným hodnotením vedomostí a zručností žiakov na začiatku druhého stupňa ZŠ. Školám poskytne spätnú väzbu, ako sú žiaci pripravení na prechod z prvého na druhý stupeň ZŠ a poslúži aj na monitorovanie stavu vedomostí a zručností žiakov pri výstupe z primárneho vzdelávania v celoštátnom meradle. Na svoje oficiálne výsledky si žiaci budú musieť počkať do januára 2018.
https://photos.app.goo.gl/MfjPPnkp6W9Pov6w2

1-10 of 29